dzisiaj jest: 19 marca 2024 r.   ::    imieniny: Józef, Bogdan, Marek

Gmina Ciężkowice
Powiat TarnowskiLeśna droga

Powiatowy Dzień Pracownika Socjalnego po raz pierwszy

dzien prac soc 2019 miniPierwszy Powiatowy Dzień Pracownika Socjalnego był okazją do podziękowania pracującym w obszarze pomocy społecznej, w tym pracownikom socjalnym, na terenie Powiatu Tarnowskiego. W uroczystości udział wzięli między innymi dyrektorzy i kierownicy gminnych ośrodków pomocy społecznej oraz domów pomocy społecznej.

Organizatorami wydarzenia, które odbyło się w Pałacu pod Dębami w Zalasowej, było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowie oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ryglicach, zaś gospodarzami - Starosta Tarnowski Roman Łucarz i Burmistrz Ryglic Paweł Augustyn.

dzien prac soc 2019 1
- Praca pracownika socjalnego to jest prawdziwe powołanie - stwierdził Starosta Tarnowski Roman Łucarz. - To jest też służba tym, którzy potrzebują pomocy i wsparcia. Spektrum tej pomocy jest rozległe i ukierunkowane na osoby w różnym wieku. Istnieje konieczność docenienia tej grupy zawodowej, która pełni niezwykle istotną rolę w społeczeństwie - podkreślił Starosta.

dzien prac soc 2019 2

W uroczystości udział wzięli także Parlamentarzyści - Posłowie na Sejm - Anna Pieczarka i Piotr Sak, którzy złożyli gratulacje z okazji święta wszystkim pracownikom społecznym i socjalnym, pracującym na terenie Powiatu Tarnowskiego, jak również podkreślili znaczenie społeczne tej profesji. - Wszystkim osobom związanym z obszarem szeroko rozumianej pomocy społecznej należą się wyrazy wdzięczności - mówił Wicewojewoda Małopolski Zbigniew Starzec, który również był obecny na święcie w Zalasowej.

dzien prac soc 2019 3

Znaczenie uroczystości podkreśliły także Dyrektor PCPR w Tarnowie Anna Górska oraz Kierownik GOPS w Ryglicach Anna Mikrut. - Różne inne grupy zawodowe na terenie powiatu mają swoje obchody związane z dedykowanymi im świętami. Czas również aby i pracownicy działający w obszarze pracy socjalnej i pomocy społecznej mieli okazję do takiego spotkania i zwrócenia uwagi na swój zawód - mówiła Dyrektor PCPR Anna Górska.

dzien prac soc 2019 4

26 dyrektorów i kierowników placówek pomocy społecznej, w tym gminnych ośrodków pomocy społecznej i domów pomocy społecznej, otrzymało od gospodarzy święta listy gratulacyjne i symboliczne róże. - Za pośrednictwem kadry kierowniczej tych instytucji pragniemy także podziękować wszystkim pracownikom w nich zatrudnionych i związanych z pomocą społeczną oraz pracą socjalną - tłumaczył Wicestarosta Tarnowski Jacek Hudyma.

dzien prac soc 2019 5

Istotnym punktem programu wydarzenia był wykład dr. Piotra Sikory z Uniwersytetu Opolskiego, który omówił perspektywę historyczną i współczesną pracy socjalnej. - Święta, takie jak dzisiejsze, budują tożsamość i prestiż zawodu, stąd inicjatywa, aby zorganizować powiatowe obchody Dnia Pracownika Socjalnego w takiej formule, jest bardzo cenna - zaznaczył.

dzien prac soc 2019 6

Dopełnieniem programu spotkania był występ artystyczny młodzieżowej kapeli „Pod Dębami” z Zalasowej.

dzien prac soc 2019 7