dzisiaj jest: 4 sierpnia 2020 r.   ::    imieniny: Dominika, Jan, Protazy

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

covid 19 informacje z powiatu

tarcza antykryzysowa

baner top esop

Skutecznie = bezpiecznie - konferencja w zakresie profilaktyki przemocy

rozmiar tekstu w artykule:

kon radlow 2019 mini25 listopada w budynku OSP w Radłowie odbędzie się konferencja w zakresie profilaktyki przemocy pt. „Skutecznie = bezpiecznie”, na którą zaprasza Burmistrz Miasta i Gminy Radłów Zbigniew Mączka. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Starosta Tarnowski Roman Łucarz oraz Komendant Miejski Policji w Tarnowie insp. Mariusz Dymura. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Tematyka konferencji dotyczy  zagadnienia  profilaktyki przemocy w rodzinie zwłaszcza w kontekście rodziny z problemem alkoholowym.  W lokalnych potencjałach poszukiwane będą nowe jakości profilaktyczne, z których stworzyć można skuteczny system wsparcia i pomocy dziecku i rodzinie. Pomoc ta ujęta zostanie w silnym kontekście interdyscyplinarnym ze szczególnym uwzględnieniem współpracy i sieciowania działań lokalnych.

Konferencja jest adresowana do pedagogów i nauczycieli, pracowników pomocy społecznej, Policji, kuratorów, przedstawicieli organizacji pozarządowych, pracowników placówek wsparcia dziennego, członków Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, członków grup roboczych, Gminnych Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz wszystkich tych, którzy zawodowo zajmują się wsparciem dziecka i rodziny.

Konferencja jest inicjatywą, której celem jest kształtowanie świadomych postaw wobec przemocy i nawiązuje do ogólnoświatowej kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży.

Termin i miejsce realizacji konferencji: 25 listopada 2019 r., godz. 9:00- 15:30, ul. Plac Kościuszki 5 (budynek OSP w Radłowie), 33-130 Radłów.

Zgłoszenia udziału należy przesyłać mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Program konferencji obejmuje następujące prelekcje:
- Jak pomóc dziecku krzywdzonemu? - dr Aleksandra Piechaczek, Centrum Rozwoju Edukacji i Psychoterapii
- Nowoczesna profilaktyka społeczna w kontekście lokalnym. Jak budować z tego co mamy pod ręką? Przykłady dobrych praktyk opartych na dowodach naukowychdr hab. Małgorzata Michel, Uniwersytet Jagielloński
- Wdrażanie procedury przeciwdziałania przemocy w rodzinie „Niebieska Karta”- zadania Policji - asp. szt. Agnieszka Seyrlhuber, specjalista Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie
- Współpraca i sieciowanie działań lokalnych jako warunek skutecznego wsparcia i pomocy rodzinie w kryzysie (dyskusja) - dr hab. Małgorzata Michel, Uniwersytet Jagielloński

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:37
Wczoraj:1925
W tym tygodniu:1962
W tym miesiącu:4333
Ogółem:1398836

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięDMC Firewall is a Joomla Security extension!