dzisiaj jest: 29 września 2020 r.   ::    imieniny: Michalina, Michał, Rafał

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

covid 19 informacje z powiatu

tarcza antykryzysowa

baner top esop

Niezwykła podróż i spełnione marzenie

rozmiar tekstu w artykule:

spelnione marzenie miniUczniowie klasy pierwszej Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Cieżkowicach mięli okazję odbyć niezwykłą podróż, której celem była jednostka wojskowa - I Batalion Czołgów 21. Brygady Strzelców Podhalańskich, stacjonujący w Żurawicy. Wśród nich był Kacper, który zmaga się z chorobą nowotworową. W ten sposób spełnił on swoje marzenie.

W lutym u Kacpra zdiagnozowany został złośliwy nowotwór - guz dołu skrzydłowo-podniebiennego lewego. Chemioterapia trwała pół roku. Sam dzień wyprawy miał dla uczniów z Ciężkowic nietypowy przebieg. Jak mówi Józef Parys, Dyrektor ZSOiZ: - Tuż przed ósmą rano przed szkołę podjechał ambulans. Następnie podjechał bus. Wyruszyliśmy w podróż, która miała kilka celów: pogłębić więź uczniów, dać radość całej grupie i spełnić marzenie ciężko chorego Kacpra.

spelnione marzenie 1

Droga wiodła za Przemyśl do Żurawicy, gdzie stacjonuje I Batalion czołgów 21. Brygady Strzelców Podhalańskich, a następnie do zamku Sapiehów w Krasiczynie. - Oprócz samej wizyty poznaliśmy pracę żołnierzy, ich codzienny rozkład dnia, trud jaki towarzyszy ich szkoleniu. Spotkaliśmy się przy tym z dużą życzliwością i otwartością - przyznaje Dyrektor ZSOiZ w Ciężkowicach.

spelnione marzenie 3

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:1984
Wczoraj:1914
W tym tygodniu:3898
W tym miesiącu:41764
Ogółem:1495489

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięDMC Firewall is a Joomla Security extension!