dzisiaj jest: 27 stycznia 2020 r.   ::    imieniny: Angela, Jan, Przybysław
Powiat Tarnowski
Gmina Ciężkowice
Powiat Tarnowski
Gmina Ciężkowice
Powiat TarnowskiLeśna droga

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top unia europejska

baner top rzeczpospolita polska

baner top esop

Otwarcie krytej ujeżdżalni w Wierzchosławicach-Dwudniakach

rozmiar tekstu w artykule:

etap ii dwudniaki miniSpecjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wierzchosławicach-Dwudniakach wzbogacony został o krytą ujeżdżalnię z całym zapleczem terapeutyczno-inwentarskim. Będą w niej realizowane unikatowe w skali kraju formy hipoterapii.


Podczas uroczystości otwarcia stajni terapeutycznej wielokrotnie podkreślano, że placówka w Dwudniakach jest dumą nie tylko Powiatu Tarnowskiego, ale także Województwa Małopolskiego. Powstała głównie dzięki funduszom przekazanym przez samorząd Małopolski - przeszło 7,5 mln zł środków unijnych i 1,5 mln zł z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Resztę potrzebnych pieniędzy wyasygnowało Starostwo Powiatowe w Tarnowie.

etap ii dwudniaki 1

Teraz zakończony został drugi i ostatni etap inwestycji. Powstała kryta ujeżdżalnia z całym zapleczem terapeutyczno-inwentarskim, w której prowadzone będą unikatowe w skali kraju formy hipoterapii. Połączona jest przewiązką z budynkiem głównym (szkołą, internatem, salą gimnastyczną i stołówką).

etap ii dwudniaki 2

Wśród gości, którzy swoją obecnością zaszczycili zakończenie drugiego etapu inwestycji w Dwudniakach, znaleźli się między innymi Poseł na Sejm RP Anna Pieczarka, Edward Czesak i Marta Malec-Lech z Zarządu Województwa Małopolskiego, Komendant Miejski Policji w Tarnowie insp. Mariusz Dymura, Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie st. bryg. Piotr Szpunar, Wójt Wierzchosławic Andrzej Mróz oraz Artur Kopeć z Zarządu Grupy Azoty. Obecni byli przedstawiciele Zarządu Powiatu Tarnowskiego, dyrekcja i kadra pedagogiczna SOSW, podopieczni placówki i ich rodzice. Zarząd powiatu reprezentowali: Starosta Tarnowski Roman Łucarz, Wicestarosta Tarnowski Jacek Hudyma oraz Etatowy Członek Zarządu Powiatu Tomasz Stelmach.

etap ii dwudniaki 3

- Planując budowę tego Ośrodka ani przez moment nie wyobrażaliśmy sobie, aby mógł on być bez hipoterapii. Obcowanie i bycie z koniem to w rehabilitacji naszych dzieci coś wspaniałego. Chcemy tutaj stosować i wypracowywać rozwiązania, które będą wzorcowe na skalę ogólnopolską - mówił Starosta Tarnowski Roman Łucarz.

etap ii dwudniaki 4

Marta Malec-Lech z Zarządu Województwa gratulowała władzom samorządowym powiatu tarnowskiego sprawnego i terminowego przeprowadzenia inwestycji. - Patrząc na ten obiekt mamy poczucie, że środki finansowe przekazywane przez województwo są właściwie wykorzystywane. Życzę wiele radości wszystkim tym, którzy będą korzystali z tej ujeżdżalni - powiedziała.

etap ii dwudniaki 5

- W imieniu swoim jak również Marszałka Witolda Kozłowskiego dziękuję za sprawną realizację projektu. Gratuluję konsekwencji w działaniu i tego obiektu. Niech panuje tu radość i zadowolenie - dodał Edward Czesak z Zarządu Województwa.

etap ii dwudniaki 6

Wicestarosta Jacek Hudyma zwrócił uwagę na fakt, że nie byłoby tego Ośrodka w tym miejscu, gdyby nie życzliwość gminnego samorządu, który przekazał powiatowi budynek dawnej szkoły wraz z przyległymi terenami. Poseł Anna Pieczarka stwierdziła, że Święty Mikołaj przyszedł w tym roku z pięknym prezentem do dzieci i młodzieży - podopiecznych tego Ośrodka. Uroczystość otwarcia Stajni Dwudniaki, bo tak odtąd nazywana będzie kryta ujeżdżalnia, była też okazją do przekazania słów wdzięczności przyjaciołom, sponsorom i sympatykom tej wyjątkowej placówki.

etap ii dwudniaki 7

Ceremonii poświęcenia obiektów dokonał ks. Jerzy Czuj, Proboszcz parafii w Wierzchosławicach.

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:242
Wczoraj:492
W tym tygodniu:242
W tym miesiącu:16168
Ogółem:1219819

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięOur website is protected by DMC Firewall!