dzisiaj jest: 25 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl

Gala z okazji 100-lecia PCK w Tarnowie

gala pck 2019 miniW auli Urzędu Wojewódzkiego przy Al. Solidarności odbyła się uroczysta gala z okazji 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża w Tarnowie. W trakcie wydarzenia zasłużeni działacze PCK, wolontariusze i honorowi dawcy krwi zostali wyróżnieni odznakami i medalami.

Na terenie Tarnowa oraz Powiatu Tarnowskiego działają 53 kluby honorowych dawców krwi. W 2028 roku ich członkowie oddali łącznie przeszło 2791 litrów krwi. Historię tarnowskiego krwiodawstwa, sięgającą listopada 1919 roku, przypomniał Prezes oddziału rejonowego PCK w Tarnowie Stefan Wrona. Biskup Tarnowski ks. Andrzej Jeż w swoim wystąpieniu podkreślił, że ci, którzy ofiarują dar krwi, szlachetnie przekazują ważny element siebie. Wyraził zadowolenie z faktu, że tak dużo młodych ludzi angażuje się w honorowe oddawanie krwi, że kontynuowana jest sztafeta przekazywania życia.

gala pck 2019 1

W imieniu własnym i samorządu Województwa Małopolskiego wszystkim osobom związanym z działalnością Polskiego Czerwonego Krzyża na ziemi tarnowskiej serdeczne słowa gratulacji i ogromnego uznania w związku z obchodzonym jubileuszem 100-lecia organizacji przekazał Edward Czesak z Zarządu Województwa Małopolskiego. - Dziękuję za wspaniałą realizację wszystkich stałych zadań, które podejmuje PCK na rzecz mieszkańców tej części Małopolski. Dziękuję za wszelkie akcje edukacyjne, które służą uwrażliwianiu nas wszystkich na potrzeby potrzebujących, za akcje krwiodawstwa, za działalność w środowiskach dzieci i młodzieży. Nie mam wątpliwości, że szeroka i tak różnorodna forma działalności jest bezcennym uzupełnieniem realizowanej przez administrację publiczną polityki społecznej. Chcę życzyć tarnowskiemu PCK, aby wciąż rozwijał swoją działalność, rozszerzał ją o nowe projekty i zadania. Życzę także, żeby w działalność PCK włączały się wciąż nowe pokolenia Małopolan - mówił Edward Czesak.

gala pck 2019 2

W trakcie wydarzenia zasłużeni działacze PCK, wolontariusze i honorowi dawcy krwi zostali wyróżnieni odznakami i medalami. Między innymi Złotą Odznakę Honorową - Krzyż Małopolski otrzymał zasłużony dawca krwi Tomasz Burnat. Przyznał mu ją Zarząd Województwa Małopolskiego.

gala pck 2019 3

W imieniu Starosty Romana Łucarza podziękowania wszystkim tym, którzy oddając swoją krew ratują czyjeś życie przekazał Piotr Wąsowski, sekretarz Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Starostwie Powiatowym w Tarnowie.