dzisiaj jest: 19 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Adolf, Leon, Tymon

UWAGA KIEROWCY! Zmiany w rejestracji pojazdów

Zmieniają się zasady rejestrowania pojazdów w Wydziale Transportu i Komunikacji Starostwa Powiatowego w Tarnowie. Teraz, aby zarejestrować samochód, nie trzeba już stać w kolejce do okienka. Termin można uzgodnić telefonicznie – urzędnik poda w którym dniu, o jakiej godzinie i z jakimi dokumentami trzeba pojawić się w budynku przy ulicy Narutowicza 38 w Tarnowie.

Wystarczy zadzwonić pod numer: 0-14 63 16 406. Zmiana podyktowana jest tym, że do Polski, w tym również do powiatu tarnowskiego, nadal napływa ogromna ilość samochodów sprowadzanych zza granicy.
Uruchomiona zostaje także specjalna obsługa petentów, którzy rejestrują samochody kupione w Polsce. Nie będą teraz musieli stać w kolejce razem z kierowcami, którzy chcą zarejestrować samochód sprowadzony zza granicy. - Petenci często denerwowali się czekając na swoją kolejkę. Rejestracja pojazdu kupionego poza Polską jest długą procedurą – trwa od 40 minut do godziny. Obsługa klienta, który kupił samochód w naszym kraju jest dwukrotnie krótsza. Wydzielamy więc dla nich osobne okienko – informuje Mirosław Banach, wicestarosta tarnowski.
Równocześnie przypominamy, że w Starostwie Powiatowym cały czas działa punkt informacyjny, gdzie sprawdzane są dokumenty, z którymi mieszkaniec powinien pojawić się chcąc zarejestrować pojazd. Urzędnik wstępnie ocenia, czy dokumenty są skompletowane poprawnie.

Zmiany dotkną także niepełnosprawnych kierowców. Teraz będą mogli odbierać karty parkingowe na parterze budynku przy ulicy Narutowicza 38, w okienkach, gdzie wydawane są prawa jazdy. Dotąd odbywało się to na II piętrze Starostwa Powiatowego w Tarnowie.

Zmiany w Wydziale Transportu i Komunikacji mają ułatwić obsługę petentów odwiedzających Starostwo Powiatowe w Tarnowie. Urząd chce być bardziej przyjazny dla mieszkańców. Wkrótce planowane są kolejne zmiany mające usprawnić ich obsługę.