dzisiaj jest: 20 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław

Blisko 2 mln zł na drugą edycję projektu „Mój rozwój - moja przyszłość”

moj rozwoj proj miniPowiat Tarnowski będzie realizował drugą edycję projektu „Mój rozwój - moja przyszłość”. Jak informuje Tomasz Stelmach z Zarządu Powiatu, projekt otrzyma dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego w kwocie blisko 1 mln 950 tys. zł. Obejmie on swoim oddziaływaniem sześć jednostek oświatowych, prowadzonych przez samorząd powiatowy.

- Jak zapisaliśmy w projekcie, jego celem jest podniesienie jakości i atrakcyjności pracy SOSW w Wierzchosławicach-Dwudniakach i pięciu szkół ponadpodstawowych w Powiecie Tarnowskim - tłumaczy Tomasz Stelmach. - Wspomniane podniesienie jakości i atrakcyjności dotyczy kształtowania kompetencji kluczowych i uniwersalnych umiejętności poprzez organizację wsparcia dla nauczycieli i uczniów oraz doposażenie w pomoce dydaktyczne i sprzęt, który wspomoże technologicznie i komunikacyjne nauczanie z zakresu przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, informatycznych, podnoszenie kompetencji językowych oraz specjalistycznych - wyjaśnia Etatowy Członek Zarządu Powiatu.

W projekcie uczestniczyć będzie Liceum Ogólnokształcące w Tuchowie, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wierzchosławicach-Dwudniakach oraz klasy licealne w następujących szkołach: Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Zakliczynie, Zespół Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu, ZSOiZ w Gromniku, ZSOiZ w Ciężkowicach. Realizacja projektu planowana jest od czerwca 2020 do czerwca 2023.

W ramach projektu zaplanowano między innymi: adaptację pomieszczeń w szkołach, w tym dostosowanie budynku ZSP Zakliczyn dla osób niepełnosprawnych; zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze i rozwijające zainteresowania, dodatkowe koła zainteresowań; zajęcia specjalistyczne, w tym między innymi logopedyczne, hipoterapię, zajęcia z integracji sensorycznej; zajęcia pozaszkolne w tym wyjazdy edukacyjne; doradztwo zawodowe a także doskonalenie nauczycieli.

- Założone wsparcie opiera się na diagnozie i zapotrzebowaniu szkół - mówi Tomasz Stalmach. - Dzięki projektowi zakupimy także sprzęt informatyczny, pomoce dydaktyczne i materiały dla uczniów.

Wartość projektu to ponad 2 mln zł. Dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego wyniesie blisko 1 mln 950 tys. zł, zaś wkład własny Powiatu Tarnowskiego będzie opiewał na ponad 100 tys. zł.

Pierwsza edycja projektu Mój rozwój - moja przyszłość była realizowana w Powiecie Tarnowskim od  września 2017 do sierpnia 2019 roku.