dzisiaj jest: 18 lutego 2020 r.   ::    imieniny: Konstancja, Maksym, Bernadeta
Powiat Tarnowski
Gmina Ciężkowice
Powiat TarnowskiLeśna droga

Kolędy na trzech tenorów w Odporyszowie

koledy trzech tenorow miniGminne Centrum Kultury w Żabnie zaprasza na wyjątkowy koncert pt. „Kolędy na trzech tenorów”, który odbędzie się 29 grudnia 2019 roku o godzinie 18:00 w Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej w Odporyszowie (Plac Kościelny 1).

W koncercie wystąpią  tenorzy: Alexander Martinez - pochodzi z Filipin, od 15 lat mieszka w Polsce. Jest finalistą programu „Mam Talent”, obdarzony skalą głosu umożliwiającą zaśpiewanie praktycznie każdego utworu; Jakub Oczkowski - z dużym powodzeniem wykonuje też repertuar operetkowy i musicalowy. Gwiazda festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju. Znany z wielu programów telewizyjnych; Piotr Karzełek - artysta młodego pokolenia. Laureat trzeciej nagrody w II Międzynarodowym Konkursie "Ars et Gloria" w Katowicach oraz nagrody specjalnej prof. Andrzeja Chorosińskiego na tymże konkursie. Tenorom towarzyszyć będą: na fortepianie - Maciej Nieć i na skrzypcach - Mieczysław Smyda. Wieczór poprowadzi autor scenariusza i reżyser koncertu - Łukasz Lech.

koledy trzech tenorow 1

Koncert, wypełniony kolędami w przepięknych, porywających aranżacjach, z pewnością wzbudzi w słuchaczach prawdziwą radość Świąt Bożego Narodzenia. W programie koncertu pojawią się zarówno kolędy świata, jak i dobrze wszystkim znane kolędy i pastorałki polskie.

Patronat honorowy nad koncertem objęli: Starosta Tarnowski Roman Łucarz i Burmistrz Żabna Marta Herduś.

Partnerem wydarzenia jest Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej w Odporyszowie.