dzisiaj jest: 27 stycznia 2020 r.   ::    imieniny: Angela, Jan, Przybysław
Powiat Tarnowski
Gmina Ciężkowice
Powiat Tarnowski
Gmina Ciężkowice
Powiat TarnowskiLeśna droga

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top unia europejska

baner top rzeczpospolita polska

baner top esop

Dwa nowe ambulanse już w Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego

rozmiar tekstu w artykule:

nowe ambulanse 2019 miniW Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie odbyła się uroczystość przekazania do użytku nowych ambulansów, zakupionych między innymi ze środków przekazanych przez Ministerstwo Zdrowia oraz Wojewodę Małopolskiego. Tak jak zapowiadano trafią one do filii PSPR w Wojniczu oraz w Mościcach.

Ambulanse przekazali tarnowskim ratownikom medycznym Starosta Tarnowski Roman Łucarz, Wicestarosta Tarnowski Jacek Hudyma oraz Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarzadzania Kryzysowego Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie Andrzej Pasek

nowe ambulanse 2019 1

Nowe ambulanse to Mercedesy Sprintery wyposażone w ekologiczne silniki, system Start-Stop, klimatyzację, instalację ogrzewania i wentylacji przedziału medycznego oraz półki i szafki. - Nowe karetki wymagały doposażenia w leki oraz sprzęt medyczny. Wykorzystaliśmy ten pochodzący z wyeksploatowanych już pojazdów - mówi Kazimiera Kunecka, Dyrektor PSPR w Tarnowie. - To między innymi urządzenia do automatycznego masażu klatki piersiowej LUCAS 2, wideolaryngoskopy, defibrylatory czy też czujniki tlenku węgla - wyjaśnia Kazimiera Kunecka.

nowe ambulanse 2019 2

Karetki będą stacjonowały w Mościcach oraz w Wojniczu. - Do Wojnicza trafi ambulans z napędem na cztery koła ze względu na trudniejszy teren działania - tłumaczy Starosta Tarnowski Roman Łucarz.

nowe ambulanse 2019 3

Jedna z karetek została zakupiona dzięki środkom przekazanym przez Wojewodę Małopolskiego w wysokości 100 tys. zł. Zakup drugiej sfinansowało Ministerstwo Zdrowia w kwocie 400 tys. zł. - Dziękujemy Pani Minister Józefie Szczurek-Żelazko, dzięki której to wsparcie na zakup ambulansu trafiło do Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie - podkreśla Wicestarosta Tarnowski Jacek Hudyma.

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:252
Wczoraj:492
W tym tygodniu:252
W tym miesiącu:16178
Ogółem:1219829

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięOur website is protected by DMC Firewall!