dzisiaj jest: 19 marca 2024 r.   ::    imieniny: Józef, Bogdan, Marek

Powiat Tarnowski
Gmina Ciężkowice
Powiat TarnowskiLeśna droga

ZSP w Ryglicach: Kształcenie w zawodzie technik informatyk na najwyższym poziomie dzięki odnowionej pracowni informatycznej

prac kom ryg miniW Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Czesława Majorka w Ryglicach została oddana do użytku odnowiona pracownia informatyczna wyposażona między innymi w 18 nowych stanowisk komputerowych, dostosowana do kształcenia w zawodzie technik informatyk. W symbolicznej ceremonii uczestniczył Etatowy Członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego Tomasz Stelmach.

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Ryglicach to szkoła, która może poszczycić się dużymi tradycjami i bardzo dobrymi efektami w kształceniu informatycznym. Jak podkreśla Dyrektor szkoły, Janusz Szczęch, zawód technik informatyk to profesja dająca duże możliwości na obecnym rynku pracy. - To zawód, który pozwala także realizować swoje pasje związane z informatyką i komputerami. Odnowiona pracownia informatyczna z nowoczesnymi stanowiskami komputerowymi i oprogramowaniem pozwoli jeszcze lepiej realizować proces kształcenia w tym zawodzie w naszej szkole - stwierdza Dyrektor ZSP.

prac kom ryg 1

- Technicy informatycy, którzy kończą Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Ryglicach to osoby dobrze przegotowane do wykonywania tego zawodu - dodaje Janusz Szczęch.

prac kom ryg 2

- Inwestujemy w informatykę i w pracownie informatyczne w naszych szkołach powiatowych. W Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Ryglicach pracownia ta jest dedykowana szczególnie do nauki w zawodzie technik informatyk - mówi Tomasz Stelmach z Zarządu Powiatu Tarnowskiego. - Pracownia jest gruntownie wyremontowana i wyposażona w nowoczesne stanowiska komputerowe z odpowiednim oprogramowaniem. Koszt tego przedsięwzięcia wyniósł nieznacznie ponad 50 tys. zł. i został sfinansowany ze środków własnych powiatu.

prac kom ryg 3

- W bieżącym roku zmieniły się wymagania egzaminacyjne w zawodzie technik informatyk, stąd wymiana sprzętu i oprogramowania stała się konieczna, tak aby nasi uczniowie byli kształceni na wymaganym, wysokim poziomie - dodaje Tomasz Stelmach.

prac kom ryg 4

W oddaniu do użytku odnowionej pracowni informatycznej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Ryglicach uczestniczyli również Radni Powiatowi z Ryglic - Władysław Olszówka i Krzysztof Płaczek, który na co dzień jest także nauczycielem przedmiotów informatycznych w ryglickim ZSP. Obecny był także Czesław Mida, Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Promocji tarnowskiego Starostwa.

prac kom ryg 5