dzisiaj jest: 19 marca 2024 r.   ::    imieniny: Józef, Bogdan, Marek

Powiat Tarnowski
Gmina Ciężkowice
Powiat TarnowskiLeśna droga

ZSLiT w Wojniczu z nową pracownią grafiki i poligrafii cyfrowej

prac inf wojnicz miniW Zespole Szkół Licealnych i Technicznych im. Jana Pawła II w Wojniczu oddano do użytku pracownię grafiki i poligrafii cyfrowej. W nowej pracowni znajdują się komputery z oprogramowaniem graficznym, tablety graficzne, ploter, drukarki oraz studio fotograficzne. Na uwagę zasługuje również stała wystawa maszyn drukarskich.

W otwarciu pracowni wzięli udział Przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego Paweł Smoleń oraz Etatowy Członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego Tomasz Stelmach.

prac inf wojnicz 1

- To już druga specjalistyczna pracownia, jaką otwieramy w tym miesiącu w naszych szkołach. Pracownia w ZSLiT w Wojniczu specjalizuje się w grafice komputerowej i fotografii cyfrowej - mówi Tomasz Stelmach z Zarządu Powiatu Tarnowskiego. - Sprzęt komputerowy i oprogramowanie zostały zakupione ze środków własnych powiatu i będą służyć uczniom do nauki zawodu w technikum grafiki i poligrafii cyfrowej - dodaje Tomasz Stelmach.

prac inf wojnicz 2

Technikum grafiki i poligrafii cyfrowej to nowy kierunek ZSLiT w Wojniczu, w którym w klasie pierwszej uczy się 34 uczniów. Dyrektor szkoły Agnieszka Kapek podkreśla, że zawód ten ma duże zapotrzebowanie na rynku pracy. - Technik grafiki i poligrafii cyfrowej jest obecny niemal w każdej agencji reklamowej, we wszystkich firmach wydawniczych oraz drukarniach cyfrowych. Od jego umiejętności zależy bowiem ostateczny wygląd bannerów internetowych, design stron internetowych, ulotek, gazet, czasopism kolorowych oraz książek - tłumaczy Agnieszka Kapek.

prac inf wojnicz 3

Młodzież oprócz zajęć w pracowni bierze udział w wyjazdach zawodowych. Do tej pory zwiedziła Muzeum Poligrafii w Kielcach, Politechnikę Warszawską - Wydział Papiernictwa i Poligrafii oraz wzięła udział w warsztatach w drukarni Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych w Warszawie. Szkoła była również na Targach Reklamy i Druku Rema Days Warsaw.

prac inf wojnicz 4

- Kierunek technik grafiki i poligrafii cyfrowej, obok kierunku technik logistyk i technik żywienia i usług gastronomicznych, jest kolejną atrakcyjną ofertą edukacyjną naszej szkoły dla absolwentów szkół podstawowych. W kolejnym roku szkolnym nowością w technicznej ofercie edukacyjnej będzie technik informatyk - informuje Dyrektor ZSLiT.