dzisiaj jest: 4 kwietnia 2020 r.   ::    imieniny: Wacław, Izydor, Benedykt

koronawirus nfz

Propagują sport w środowiskach wiejskich

lzs zjazd 2020 miniJerzy Bąk został ponownie wybrany Przewodniczącym Rady Powiatowej LZS w Tarnowie. Podczas walnego zjazdu sprawozdawczo-wyborczego, który odbył się w tarnowskiej restauracji Mimoza, podsumowano ostatnie cztery lata działalności oraz dyskutowano o planach na najbliższe lata i przygotowaniach do przyszłorocznych obchodów 75-lecia istnienia Ludowych Zespołów Sportowych.

- Pomagamy przy organizacji turniejów piłkarskich, ale także zawodów w innych dyscyplinach, w tym biegów przełajowych. Realizujemy nasze zadania, choć otrzymujemy jedynie skromnie środki na utrzymanie biura. Resztę sami musimy wypracować. Bardzo cenimy sobie pomoc ze strony Starostwa Powiatowego w Tarnowie - mówił Jerzy Bąk.

lzs zjazd 2020 1

Obecny na zjeździe Wicestarosta Tarnowski Jacek Hudyma otrzymał Złotą Odznakę Honorową Zrzeszenia LZS. Prezydium Rady Głównej LZS honoruje tym wyróżnieniem w dowód uznania za działalność na rzecz upowszechniania kultury fizycznej i turystyki w środowisku wiejskim. Złote odznaki odebrali także znany dziennikarz Rafał Kubisztal oraz Adam Tabiś i Ryszard Łoś.

lzs zjazd 2020 2

Wręczono ponadto okolicznościowe statuetki za działalność społeczną w strukturach organizacji. Zjazd nadał godność honorowego działacza powiatowego zrzeszenia LZS nadał kolejnym osobom z regionu tarnowskiego. - Cieszę się z dotychczasowej współpracy i mam nadzieję, że nadal będzie ona równie owocna. Na samorząd powiatowy zawsze możecie liczyć. Wykonujecie ważną, choć trudną pracę. To na was spoczywa kształtowanie młodego pokolenia. Życzę siły, zdrowia i energii - powiedział Jacek Hudyma.

lzs zjazd 2020 3

Przewodniczącym Rady Powiatowej LZS w Tarnowie ponownie wybrany został Jerzy Bąk. Wiceprzewodniczącym do spraw sportowo-organizacyjnych został Kazimierz Gawryał. W skład nowej rady powiatowej LZS weszli też: Józef Turek, Krzysztof Malisz, Adam Tabiś, Edward Karasiński, Józef Mucha, Ryszard Buras i Ryszard Łoś. Funkcję przewodniczącego komisji rewizyjnej pełnił będzie Tadeusz Gryl. Wyłonieni zostali delegacji na Wojewódzki Zjazd Delegatów w Krakowie.

lzs zjazd 2020 4

W VI zjeździe sprawozdawczo-wyborczym tarnowskiego zrzeszenia LZS uczestniczyli również Jacek Kucybała, członek Prezydium Krajowego Zrzeszenia LZS oraz Jacek Doniec, przewodniczący Małopolskiego Zrzeszenia LZS.

lzs zjazd 2020 5