dzisiaj jest: 24 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander

Lepsza rehabilitacja w Centrum Medycznym „KOL-MED” w Tarnowie

kol med mini
Poprawią się znacząco jakość świadczeń udzielanych pacjentom i warunki socjalne dla pracowników. W Centrum Medycznym KOL-MED w Tarnowie otwarto nowoczesny i świetnie wyposażony dział fizjoterapii. W wydarzeniu uczestniczył m.in. Wicestarosta Tarnowski Jacek Hudyma.

Kilka lat temu pojawił się pomysł zaadaptowania pomieszczeń na parterze budynku oraz pozyskanych od PKP piwnic na potrzeby rehabilitacji. W wyniku inwestycji rozbudowano dział fizjoterapii (powierzchnia zwiększyła się blisko czterokrotnie), a pomieszczenia wyposażono w wysokiej jakości sprzęt.

kol med 1

Koszt przedsięwzięcia to blisko 2,5 mln zł. Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, będący w dyspozycji województwa małopolskiego dofinansował je kwotą 102 tys. zł.

- Rzadko zdarza się, aby placówka medyczna była w stanie wygenerować tak duży wkład własny na poprawę jakości świadczonych usług. Nie tylko komfortu dla pacjentów, którzy tutaj będą mogli szybko wracać do zdrowia, ale również warunków pracy dla personelu. Jestem pod wrażeniem rozmachu tej inwestycji. Gratuluję i życzę dalszego rozwoju - powiedział marszałek Małopolski Witold Kozłowski.

kol med 2

Marta Malec-Lech z Zarządu Województwa zwracała także uwagę na to, że pacjenci będą mogli mieć profesjonalne zabiegi na sprzęcie najwyższej jakości. - Rehabilitacja jest integralną częścią leczenia. Cieszę się, że kolejna placówka w Małopolsce poszerza swoją ofertę w tym zakresie - stwierdziła Marta Malec-Lech.

Warto dodać, ze w ubiegłym roku Centrum Medyczne „KOL-MED” w Tarnowie zakończyło inną inwestycję, która współfinansowana była z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Była to termomodernizacja budynku „B”. Wartość prac termomodernizacyjnych wyniosła przeszło 1,2 mln zł, a dofinansowanie ze środków unijnych w ramach RPO – 998 tys. zł.

kol med 3

Nowe pomieszczenia działu fizjoterapii poświęcił w piątek Biskup Tarnowski Andrzej Jeż. W uroczystości wzięli udział też posłowie Anna Pieczarka, Urszula Augustyn i Piotr Sak.