dzisiaj jest: 28 marca 2024 r.   ::    imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

Rada Powiatu w komplecie

III Sesja Rady Powiatu TarnowskiegoRyszard Ciepiela oraz Adam Szpak są nowymi radnymi powiatu tarnowskiego. Zajęli miejsce Bernarda Karasiewicza (został burmistrzem Ryglic) oraz Grzegorza Kozioła (wybrano go wójtem gminy Tarnów). Podczas wtorkowej sesji Rady Powiatu Tarnowskiego nowi radni złożyli ślubowanie i po raz pierwszy mogli podnosić rękę podczas głosowania. W ten sposób Rada Powiatu Tarnowskiego jest już kompletna - liczy 29 osób.

Podczas III sesji Rady Powiatu Tarnowskiego radni m.in. wysłuchali sprawozdania z działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku w 2006 r. Komisja oceniała stan bezpieczeństwa w poprzednim roku, a w tym roku zweryfikuje funkcjonujący od kilku lat program „Bezpieczny Powiat”. Komisja będzie spotykać się co najmniej raz na kwartał, omawiając ważniejsze tematy z zakresu bezpieczeństwa, w tym m.in. stan bezpieczeństwa osób korzystających z transportu osobowego na terenie powiatu tarnowskiego czy bezpieczeństwo w miejscach publicznych. Podczas wtorkowych obrad przyjęto także sprawozdanie z ubiegłorocznej pracy Powiatowego Rzecznika Konsumentów.

Ponadto radni zdecydowali o utworzeniu w Starostwie Powiatowym w Tarnowie nowej komórki - Biura Kultury i Promocji. Wydzielono go z Wydziału Rozwoju, Promocji i Kultury. Ustalono również stawki za usunięcie pojazdu z drogi i jego parkowanie na wyznaczonym przez starostę parkingu strzeżonym. Stawka będzie wynosić teraz 8,54 zł za jeden kilometr w przypadku samochodu o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony, ale nie mniej niż 140 zł. Stawka za usunięcie samochodu o masie powyżej 3,5 tony wynosić będzie 14,64 zł, ale nie mniej niż 240 zł. Za parkowanie pojazdu do 3,5 tony usuniętego z drogi kierowca zapłaci 18 zł za dobę, za pojazd powyżej 3,5 tony 25 zł. Stawka dla jednośladów wyniesie 10 zł za dobę.

Starosta M. Kras z dziennikarzami radiowymiW czasie sesji starosta Mieczysław Kras przedstawił listę dróg powiatowych, dla których w tym roku zostaną wykonane projekty budowlane. Chodzi o to, aby projekty były gotowe w chwili, gdy marszałek ogłosi nabór wniosków finansowanych z pieniędzy unijnych. – Dobrze przygotowany wniosek ma większą szansę na zwycięstwo niż taki, który jest tworzony w ostatniej chwili, na kolanie – argumentował starosta. Na liście znalazło się dwanaście odcinków dróg – dokumentacja będzie kosztowała około 1 mln 400 tys. zł.