dzisiaj jest: 15 lipca 2020 r.   ::    imieniny: Henryk, Włodzimierz, Brunon

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

covid 19 informacje z powiatu

tarcza antykryzysowa

baner top esop

Wznowienie działalności punktów nieodpłatnej pomocy prawnej w Powiecie Tarnowskim

rozmiar tekstu w artykule:

npp npo powiat tarnowski
Starostwo Powiatowe w Tarnowie informuje, że od dnia 8 czerwca 2020 r. wznawia bezpośrednie udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w 12 gminach Powiatu Tarnowskiego. W gminach Ryglice, Tuchów, Radłów i Zakliczyn (do czasu ich otwarcia) pomoc prawna w dalszym ciągu będzie odbywać się za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość (np. telefonicznie, e-mail, komunikatory internetowe) oraz poza lokalem punktu.

 

 Zgodnie z ustawą z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawniej pomoc przysługuje osobie, która złoży pisemne oświadczenie, że nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej. Osoba korzystająca z nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej dodatkowo składa oświadczenie o niezatrudnianiu innych osób w ciągu ostatniego roku. Oświadczenie składa się osobie udzielającej nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczącej nieodpłatne poradnictwo obywatelskie w pkt. zlokalizowanych w Powiecie Tarnowskim.

W trakcie trwania epidemii (dotyczy wyłącznie porad na odległość oraz poza lokalem punktu), ze względów bezpieczeństwa, nie jest wymagane złożenie przez osobę uprawnioną oświadczenia o niemożności poniesienia kosztów odpłatnej pomocy prawnej oraz - jeśli chodzi o przedsiębiorców jednoosobowo prowadzących działalność gospodarczą - oświadczenia o niezatrudnianiu innych osób w ciągu ostatniego roku.

Aby skorzystać z darmowej pomocy prawnej należy najpierw zarejestrować się telefonicznie pod numerem telefonu +48 146883327 (w godzinach pracy Starostwa Powiatowego w Tarnowie).

Osoby korzystające z darmowej pomocy prawnej w pomieszczeniach zlokalizowanych w gminach Powiatu Tarnowskiego mają obowiązek stosować się do reguł bezpieczeństwa wynikających z obowiązujących przepisów prawnych i rekomendacji Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Aktualne informacje na temat funkcjonowania nieodpłatnej pomocy prawnej w Powiecie Tarnowskim wraz z harmonogramem dyżurów w poszczególnych gminach można znaleźć tutaj.

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:308
Wczoraj:1188
W tym tygodniu:2787
W tym miesiącu:15013
Ogółem:1370559

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięOur website is protected by DMC Firewall!