dzisiaj jest: 15 lipca 2020 r.   ::    imieniny: Henryk, Włodzimierz, Brunon

koronawirus nfz

15. tysięcy maseczek dla DPS–ów z terenu powiatu tarnowskiego

maski kolo lowieckie 5 miniW spotkaniu wzięli udział: Starosta Tarnowski Roman Łucarz, Przewodniczący Zarządu Okręgowego PZŁ Oddział w Tarnowie - Krzysztof Łazowski, kapelan krajowy PZŁ ks. Sylwester Dziedzic oraz Anna Górska - Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowie.

Uroczyste przekazanie środków ochrony osobistej odbyło się w budynku Starostwa Powiatowego w Tarnowie. Jak powiedział starosta tarnowski Roman ŁucarzBardzo dbamy o to, by zwłaszcza mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej, jak również pracownicy, byli dobrze zabezpieczeni przed koronawirusem, dlatego też, takie środki jak maseczki czy rękawiczki są nam bardzo potrzebne. Pan Starosta wyraził ogromną wdzięczność i podziękowanie za przekazanie 15. tysięcy maseczek dla pensjonariuszy DPS-ów. Środki ochrony osobistej podarowali łowczy z tarnowskiego oddziału Polskiego Związku Łowieckiego.

maski kolo lowieckie 4

Jak podkreślił Krzysztof Łazowski - Przewodniczący Zarządu Okręgowego PZŁ Oddział w Tarnowie
- Jesteśmy przekonani, że obecna sytuacja, związana z pandemią, uruchomiła w nas wrażliwość społeczną i jako organizacja, która zajmuje się dobrami przyrody, mamy duży potencjał nie tylko dobrego serca, ale także zrozumienia środowisk i podmiotów potrzebujących.
- Tego typu pomoc doraźna, której nie mogło zabraknąć, jest niezbędna dla pensjonariuszy DPS-ów - powiedział obecny na spotkaniu kapelan krajowy PZŁ ks. Sylwester Dziedzic.

maski kolo lowieckie 5 duze

Na podsumowanie spotkania, ogromną wdzięczność za przekazane środki ochronne dla 586 pensjonariuszy, którzy przebywają w Domach Pomocy Społecznej, prowadzonych przez powiat tarnowski, wyraziła Anna Górska – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowie.