dzisiaj jest: 25 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl

Cztery nowe karetki dla tarnowskiego Pogotowia

czeki 3 miniStarosta Tarnowski Roman Łucarz wraz z Dyrektorem Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie Kazimierą Kunecką odebrali od Marszałka Małopolski Witolda Kozłowskiego symboliczny czek na 2 mln 480 tys. zł na zakup czterech nowoczesnych ambulansów, które będą w pełni wyposażone w sprzęt medyczny, a także w urządzenia łączności i informatyczne.

W tarnowskiej agendzie zamiejscowej UMWM Marszałek województwa Witold Kozłowski, Wicemarszałek Łukasz Smółka oraz Marta Malec-Lech i Edward Czesak z Zarządu Województwa przekazali na ręce przedstawicieli placówek medycznych z obszaru tarnowskiego i sądeckiego, a także dla Specjalistycznego Szpitala Chorób Płuc „Odrodzenie” w Zakopanem symboliczne czeki w ramach Pakietu Medycznego Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej.

czeki 4

Przypomnijmy, że Zarząd Województwa Małopolskiego uruchomił w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej aż 6 pakietów pomocowych realizowanych w obrębie trzech etapów. Pierwszy etap stanowi pakiet medyczny, przedsiębiorczości i płynności finansowej, drugi buduje pakiet społeczny i edukacyjny, natomiast trzeci to pakiet rozwoju. Angażowane są niebagatelne środki. W sumie to około 1 miliarda złotych na ratowanie zdrowia, życia, miejsc pracy i całej gospodarki.

czeki 3

Tym razem symboliczne czeki na wsparcie służby zdrowia rozdane zostały w Tarnowie. W spotkaniu z przedstawicielami placówek medycznych z obszaru tarnowskiego i sądeckiego uczestniczyli także Wiceminister Zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko, Posłowie Anna Pieczarka i Stanisław Bukowiec, Radni Województwa Małopolskiego Marta Mordarska i Anna Mikos oraz Starosta Tarnowski Roman Łucarz, Wicestarosta Jacek Hudyma i Etatowy Członek Zarządu Powiatu Tomasz Stelmach.

czeki 2

Marszałek Witold Kozłowski apelował o szybkie decyzje jeśli idzie o wydawanie rozdzielanych teraz na służbę zdrowia unijnych pieniędzy. - Nie jest to nasze ostatnie słowo w tym temacie. Przygotowywane są kolejne środki finansowe na służbę zdrowia. Musi się jednak zwiększyć tempo ich wydawania. Musimy nie tylko skutecznie walczyć z epidemią koronawirusa, ale też być dobrze przygotowani na ewentualną drugą falę zachorowań - stwierdził Witold Kozłowski
Wicemarszałek Łukasz Smółka przekonywał, że samorząd wojewódzki traktuje te pieniądze jako inwestycję w zdrowie Małopolan. - Zdrowie mieszkańców województwa jest dla nas najważniejsze. Dlatego staramy się doposażyć małopolską służbę zdrowia w najnowocześniejszy sprzęt i najnowocześniejszą aparaturę medyczną - podkreślił.

czeki 1

Do placówek medycznych w regionie tarnowskim trafi ponad 10,6 mln zł unijnych środków. Za te pieniądze szpitalne oddziały wyposażone zostaną w nowoczesną aparaturę. Placówki medyczne w regionie będą miały osiem nowych karetek pogotowia.

czeki 5

Powiatowa Stacja Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie zyska cztery nowe karetki. Każdy ambulans będzie miał wyposażenie zgodne z wymogami, w tym m.in. nosze, krzesełko kardiologiczne, defibrylator i respirator, a nawet plecaki ratownicze i torby pediatryczne. Dodatkowo karetki będą mieć na pokładzie urządzenia do mechanicznej kompresji klatki piersiowej, które są niezwykle pomocne w trakcie akcji resuscytacyjnych.

czeki 6
Fotografie: Paweł Topolski