dzisiaj jest: 26 października 2020 r.   ::    imieniny: Lucyny, Lucjana, Łucjana

koronawirus nfz

"Wspólnie brońmy rodziny" – to hasło tegorocznego Marszu dla Życia i Rodziny, który 20 września odbędzie się w Warszawie

marsz zycie rodzina 2020

Incjatorem oraz organizatorem Marszu jest Centrum Życia i Rodziny. Przemarsz rozpocznie sie o godz. 12.00 na Placu Zamkowym a zakończy się pod kościołem św Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu.

Organizatorzy zaznaczają, że „marsz będzie pokojową manifestacją afirmującą małżeństwo, rodzinę oraz polskie tradycje patriotyczne i kulturowe”.

Każdego roku Marsz dla Życia i Rodziny jest okazją do manifestacji prorodzinnych postaw, a także naszego przywiązania do wartości pro life. Ze względu na ostatnie incydenty i ataki na chrześcijańskie wartości, których dopuścili się lewicowi aktywiści, manifestacja będzie miała w tym roku także formę apelu do władz o nowelizację przepisów prawnych i zapobieganie profanacjom i znieważeniom symboli religijnych i narodowych.

Organizatorzy wskazują, że Marsz dla Życia i Rodziny ma na celu również ukazanie, że każdemu człowiekowi należy się szacunek, ale jednocześnie każdy jest zobowiązany do przestrzegania prawa.

Powiat Tarnowski w 2019 roku dołączył do grona 24 samorządów z całego kraju, które przyjęły Samorządową Kartę Praw Rodzin -  Karta ma na celu uchronienie dzieci i młodzieży przd deprawacją.