dzisiaj jest: 26 października 2020 r.   ::    imieniny: Lucyny, Lucjana, Łucjana

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

covid 19 informacje z powiatu

tarcza antykryzysowa

baner top esop

Festiwal Viva Polonia! Ku pokrzepieniu serc 7-13 listopada 2020 Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej

rozmiar tekstu w artykule:

c pad kasna dol mini

Festiwal Viva Polonia! Ku pokrzepieniu serc w swoim założeniu ma za zadanie promocję szeroko rozumianej kultury polskiej – muzyki, sztuki oraz historii. Podczas tegorocznej edycji wydarzenia w szczególny sposób podkreślona zostanie postać wybitnego Polaka, papieża Jana Pawła II w stulecie jego urodzin.

 

Wydarzenie rozpocznie 7 listopada o godzinie 18.00 w Sali Koncertowej Stodole koncert „Kąśna dla Jana Pawła II” w wykonaniu wybitnych polskich wokalistów: Anny Lasoty, Eweliny Szybilskiej, Jakuba Oczkowskiego i Marcina Jajkiewicza z towarzyszeniem orkiestry Arte Symfoniko pod dyrekcją Mieczysława Smydy. W programie wieczoru znajdą się ulubione pieśni Ojca Świętego oraz fragmenty poezji jego autorstwa. Scenariusz i narrację zapewni Łukasz Lech. Wieczór ten będzie swoistym hołdem złożonym Janowi Pawłowi II poprzez sztukę i działania artystyczne, tak bliskie jego sercu.

Drugi koncertowy wieczór festiwalu Viva Polonia! przypadający 11 listopada w Święto Niepodległości to spotkanie z niezwykłą osobowością sceniczną – akordeonistą Marcinem Wyrostkiem. Artysta wraz z zespołem zaprezentują w Sali Koncertowej Stodole projekt „PolAcc”, który zrodził się z potrzeby sięgnięcia do polskich korzeni muzycznych. Usłyszymy zatem zarówno utwory inspirowane polską muzyką tradycyjną, filmową, żydowską czy tańcami ludowymi, jak i kompozycje wielkich mistrzów, między innymi Henryka Mikołaja Góreckiego, Wojciecha Kilara, Witolda Lutosławskiego i Karola Szymanowskiego. Początek koncertu o godzinie 18.00.

Tradycyjne lekcje patriotyczne skierowane do dzieci i młodzieży, stanowiące serce festiwalu, w tym roku odbędą się w formie internetowej. Spektakl „Brat naszego Boga” w wykonaniu aktorów tarnowskiego Teatru im. Ludwika Solskiego zostanie zarejestrowany i umieszczony w sieci. Premiera odbędzie się 9 listopada o godzinie 12.00 na stronie Centrum Paderewskiego: www.centrumpaderewskiego.pl, profilu facebookowym instytucji oraz kanale YouTube. Pozostanie dostępny do 30 listopada.

„Brat naszego Boga” to dramat autorstwa Karola Wojtyły, powstały w latach 1944-1950, przedstawiający losy polskiego powstańca, malarza i zakonnika św. brata Alberta Chmielowskiego. Traktuje o istnieniu dwóch powołań w jednym człowieku – powołania do sztuki oraz powołania do niesienia pomocy potrzebującym. Spektakle teatralne poprzednich edycji obejrzało w Kąśnej Dolnej kilka tysięcy uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województw małopolskiego, podkarpackiego i śląskiego.

Wydarzeniem towarzyszącym festiwalu będzie wystawa „Jan Paweł II. Człowiek i kultura”, pochodząca ze zbiorów Muzeum Domu Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach. Ekspozycję zobaczyć będzie można w dniach od 8 do 13 listopada w Dworku Paderewskiego w Kąśnej Dolnej.

Bilety koncertowe w cenie 40 zł w sprzedaży wyłącznie internetowej od 13 października.
Partnerem Strategicznym Centrum Paderewskiego oraz Patronem Sali Koncertowej jest Grupa Azoty.

viva polonia plakat  2020

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:178
Wczoraj:1752
W tym tygodniu:178
W tym miesiącu:67022
Ogółem:1564534

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięDMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd