dzisiaj jest: 30 lipca 2021 r.   ::    imieniny: Ludmiła, Julita, Piotr

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

covid 19 informacje z powiatu

tarcza antykryzysowa

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Pieniądze dla OSP na zakup sprzętu i wyposażenia

rozmiar tekstu w artykule:

Członkowie spotkania razem - miniaturaPrezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie Kazimierz Koprowski podpisał umowy z przedstawicielami jednostek ochotniczych straży pożarnych z powiatu tarnowskiego, które otrzymały dofinansowanie w ramach ogólnopolskiemu programu finansowania służb ratowniczych. Za przyznane pieniądze zakupiony zostanie sprzęt i wyposażenie potrzebne strażakom ochotnikom.

 - Co roku przeznaczamy określone środki na ochotnicze straże pożarne, ale wspieramy finansowo także działalność zawodowej straży. W tym roku przekazaliśmy znaczne pieniądze na zakup wozów bojowych, to była pierwsza część naszego wsparcia, a teraz dofinansowujemy doposażenie jednostek w sprzęt bojowy – powiedział prezes Kazimierz Koprowski.

Przemowa Kazimierza Koprowskiego

Do jednostek OSP w powiecie tarnowskim trafi łącznie na ten cel blisko 100 tys. zł. - Środków przekazywanych ochotniczym strażom pożarnym na wyposażenie, niezbędne w codziennej pracy, nigdy nie jest za wiele. Warto mieć na uwadze, że dzisiaj strażacy ochotnicy to nie tylko ci, którzy jadą do pożaru, ale również ci, którzy uczestniczą w wielu innych akcjach, świadcząc pomoc mieszkańcom. Trudno wyobrazić sobie wiele uroczystości – państwowych, samorządowych czy parafialnych, bez udziału naszych strażaków ochotników – stwierdził starosta tarnowski Roman Łucarz.

Przemowa Starosty Tarnowskiego Romana Łucarza, obok inni członkowie spotkania

W wydarzeniu uczestniczyła poseł Anna Pieczarka, która jako członek Parlamentarnego Zespołu Strażaków, mocno wspiera działalność OSP w naszym regionie.

Przemowa Poseł Anny Pieczarki, obok inni członkowie spotkania

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:803
Wczoraj:868
W tym tygodniu:4356
W tym miesiącu:22293
Ogółem:1872786

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięDMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd