dzisiaj jest: 22 kwietnia 2021 r.   ::    imieniny: Kaja, Leon, Łukasz

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

covid 19 informacje z powiatu

tarcza antykryzysowa

baner top esop

Krakowski Dukat dla starosty Romana Łucarza

rozmiar tekstu w artykule:


dukat starosta mini 1Starosta tarnowski Roman Łucarz otrzymał tegorocznego Krakowskiego Dukata w kategorii samorządowy kreator przedsiębiorczości. Nagrodę wręczył marszałek Małopolski Witold Kozłowski, który również nominował szefa samorządu powiatu tarnowskiego do tego prestiżowego wyróżnienia.

 

Krakowski Dukat przyznawany jest od 1991 roku za znaczące osiągnięcia w działalności gospodarczej z inicjatywy gazety „Czas Krakowski”. Od 1998 roku jedynym fundatorem nagrody jest Izba Przemysłowo-Handlowa w Krakowie. Ma charakter promocyjny i przyznawana jest nie przedsiębiorstwu lecz osobie, która je założyła bądź nim zarządza. Nagroda wyróżnia i honoruje osoby za osiągnięte wyniki ekonomiczne, za inwencję, za umiejętność dzielenia się sukcesami z otoczeniem, w którym dana osoba prowadzi swą działalność.

Jedną z kategorii „Krakowskiego Dukata” jest samorządowy kreator przedsiębiorczości. Wyróżnia się nim przedstawicieli władz samorządowych, którzy szczególnie przyczyniają się do rozwoju lokalnej społeczności poprzez tworzenie warunków dla rozwoju i upowszechniana przedsiębiorczości oraz kreują możliwości rozwoju gospodarczego. Kandydata do tego wyróżnienia rekomenduje - spośród małopolskich starostów, burmistrzów i wójtów - marszałek województwa małopolskiego. W roku 2020 laureatem Krakowskiego Dukata w kategorii samorządowy kreator przedsiębiorczości został starosta tarnowski Roman Łucarz.
- Bardzo cenię sobie samorządową współpracę z panem starostą Romanem Łucarzem. Wyróżnia się zaangażowaniem w rozwój lokalnej przedsiębiorczości. To znakomity, doświadczony i kreatywny samorządowiec. Został rekomendowany za wielotorowość podejmowanych działań oraz osobiste zaangażowanie, aktywne działanie na rzecz rozwoju, aktywizację lokalnych środowisk i promocję działań ekologicznych – podkreślił marszałek Witold Kozłowski.

Starosta Roman Łucarz powiedział, że traktuje to wielkie wyróżnienie jako uznanie dla działań samorządu powiatu tarnowskiego na rzecz tworzenia dobrych warunków dla rozwoju przedsiębiorczości . Zaznaczył, że samorząd współpracuje z wieloma firmami z terenu powiatu. Niektóre z nich są potęgą na rynku krajowym, na przykład Bruk-Bet z Niecieczy. Z jego inicjatywy ustanowiona została nagroda gospodarcza starosty tarnowskiego. Honoruje się w ten sposób przedsiębiorców z powiatu, którzy tworzą miejsca pracy, wdrażają nowe innowacyjne technologie oraz dbają o środowisko.

- Wspieramy rozwój stref gospodarczych. Budujemy solidną i bezpieczną drogę dojazdową do Tuchowskiej Strefy Aktywności Gospodarczej. Jako powiat przekazaliśmy działkę na rozszerzenie strefy ekonomicznej w Zakliczynie, zainwestowaliśmy w infrastrukturę Parku Przemysłowego w Niedomicach. Jestem ogromnie zaszczycony, że do Krakowskiego Dukata nominował mnie marszałek województwa małopolskiego. Myślę, że jest to docenienie naszych działań również w kierunku skutecznego pozyskiwania i wykorzystywania środków unijnych w celu realizacji inwestycji ułatwiających prowadzenie działalności gospodarczej na terenie naszego powiatu – stwierdził Roman Łucarz.

dukat starosta

 

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:27
Wczoraj:992
W tym tygodniu:3157
W tym miesiącu:19271
Ogółem:1798869

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięDMC Firewall is a Joomla Security extension!