dzisiaj jest: 19 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Sprzęt do nauczania zdalnego dla szkół zawodowych

Miniatura - Roman Łucarz i Marta Malec-Lech z czekiemW Starostwie Powiatowym Marta Malec-Lech z Zarządu Województwa Małopolskiego wręczyła promesy na zakup sprzętu do nauczania zdalnego dla szkół kształcących zawodowo z terenu powiatu tarnowskiego. Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach pakietu edukacyjnego Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej.

W odpowiedzi na kryzys spowodowany pandemią COVID-19 samorząd województwa małopolskiego opracował kompleksową strategię działania pn. Małopolska Tarcza Antykryzysowa, a w niej przydzielone zostały środki finansowe na opiewający na blisko 35 mln zł pakiet edukacyjny.

W ramach tego pakietu dla uczniów szkół w Małopolsce, które kształcą zawodowo dostarczany jest sprzęt komputerowy do nauczania zdalnego na kwotę 539 617,80 zł. Łącznie zakupionych zostało 174 laptopów i komputerów.

Roman Łucarz i Marta Malec-Lech pozują do zdjęcia z symbolicznym czekiem promesy

- Niezmiernie się cieszę, że mogę dzisiaj symbolicznie przekazać na ręce starosty symboliczne czeki dla szkół, które kształcą zawodowo na sprzęt niezbędny do nauczania zdalnego. Niezależnie od czasu trwania i dalszego przebiegu stanu zagrożenia epidemicznego zakupiony sprzęt wróci do szkół i będzie służył do realizacji różnych form programowych i edukacyjnych. Będzie stanowił dodatkowe wyposażenie tych placówek - powiedziała Marta Malec-Lech z zarządu województwa.

- Dziękujemy za kolejne w tym roku środki finansowe dla powiatu tarnowskiego z województwa małopolskiego. Takie działania pozwolą lepiej przeżyć ten trudny czas – stwierdził starosta tarnowski Roman Łucarz.

Łączna wartość zakupionych komputerów dla powiatu tarnowskiego wynosi około 119 tys. zł (kwota dofinansowania 107 100,00 zł). Zakupiono 34 sztuki dla szkół ponadpodstawowych w Ryglicach, Zakliczynie, Żabnie i Wojniczu.

Członkowie spotkania pozują do zdjęcia

W wydarzeniu wzięli również udział reprezentanci szkół zawodowych, do których dostarczany jest sprzęt komputerowy.