dzisiaj jest: 28 marca 2024 r.   ::    imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

Rządowa pomoc dla samorządów

czeki powiat 1 miniW tarnowskiej delegaturze Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego wicewojewoda Ryszard Pagacz, który kilka dni temu objął tę funkcję wręczył samorządom symboliczne czeki potwierdzające przyznanie dofinansowania w ramach drugiej transzy Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Starosta Roman Łucarz odebrał promesę dla powiatu tarnowskiego na 4 mln zł.

W ramach rozdziału pieniędzy z pierwszej transzy tzw. rządowej tarczy antykryzysowej dla samorządów powiat tarnowski dostał przeszło 7,2 mln zł na dowolne inwestycyjne działania lokalne. Teraz otrzymał dofinansowanie w wysokości 4 mln zł na konkretną inwestycję – dostosowanie i zaadaptowanie pomieszczeń w budynku przy ul. Ostrogskich w Tarnowie pod potrzeby wydziału komunikacji.

czeki powiat 2

- Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to taka tarcza dla samorządów, która ma uchronić je przed negatywnymi ekonomicznymi skutkami epidemii i napędzać gospodarkę – tłumaczył wicewojewoda Ryszard Pagacz. – Ich wspólnym celem jest poprawa komfortu codziennego funkcjonowania mieszkańców. Realizowana będzie szeroka gama inwestycji, w tym sporo przedsięwzięć w obszarze bezpieczeństwa, ekologii, ale także innych służących mieszkańcom.

czeki powiat 4

W sumie w ramach drugiej transzy RFIL dofinansowanych zostało 40 zadań z subregionu tarnowskiego, obejmującego powiaty tarnowski, dąbrowski, brzeski i bocheński.

W uroczystości przekazania symbolicznych czeków uczestniczyli także posłowie Anna Pieczarka, Józefa Szczurek-Żelazko, Stanisław Bukowiec i Wiesław Krajewski.