dzisiaj jest: 22 czerwca 2021 r.   ::    imieniny: Paulina, Jan, Tomasz

koronawirus nfz

baner top lsop

Odszedł od nas nagle i niespodziewanie

logo starostwo powiatowe mini

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci ś.p. Stanisława Harafa, Radnego Powiatu Tarnowskiego i Wiceprzewodniczącego Komisji ds. Planowania i Budżetu, który odszedł od nas nagle i niespodziewanie. Pogrzeb odbędzie się w sobotę, 9 stycznia w Jastrzębi.

Stanisław Haraf urodził się w 1956 roku. Był znanym i cenionym w swoim środowisku społecznikiem i działaczem samorządowym. Pełnił funkcję sołtysa Jastrzębi, a następnie przewodniczącego Rady Miejskiej w Ciężkowicach i zastępcy burmistrza Ciężkowic. W latach 2012 – 2019 był pracownikiem Starostwa Powiatowego w Tarnowie.

Jesienią 2018 roku wybrany został do Rady Powiatu Tarnowskiego z okręgu obejmującego gminy Ciężkowice i Gromnik, w której pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Komisji ds. Planowania i Budżetu.

Był również przez lata mocno zaangażowany w rozwój folkloru i kultury ludowej. M.in. przez 45 lat był solistą popularnego w regionie zespołu „Pogórzanie” z Jastrzębi, który występował na wielu wydarzeniach nie tylko w powiecie tarnowskim.

Był człowiekiem pogodnym, życzliwym, łatwo nawiązującym kontakty i przyjaźnie. Lubił ludzi i był przez ludzi lubiany. Będzie Go nam bardzo brakowało.

Biało-czarne zdjęcie Stanisława Harafa

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w sobotę, 9 stycznia o godz. 12 w Kościele Parafialnym pw. św. Bartłomieja Ap. w Jastrzębi. Pół godziny wcześniej zaplanowano modlitwę różańcową.