dzisiaj jest: 1 marca 2021 r.   ::    imieniny: Antonina, Antoni, Albin

koronawirus nfz

Nowy autobus do przewozu osób niepełnosprawnych

Zdjęcie autobusu kopiaOd 25 stycznia 2021 roku, dzięki wsparciu finansowemu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Caritas Diecezji Tarnowskiej podopieczni Ośrodka Opiekuńczo – Rehabilitacyjnego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Jadownikach Mokrych będą dojeżdżać na zajęcia nowym autobusem. Jest to 17-miejscowy pojazd marki Mercedes, w pełni przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych.

Ten nowy środek transportu, dostosowany do przewozu osób niepełnosprawnych, będzie ważnym i nieodłącznym elementem w codziennym funkcjonowaniu Ośrodka i zastąpi 20-letniego, wysłużonego busa marki Frod Transit.

Realizacja projektu pn. „Zakup autobusu do przewozu osób niepełnosprawnych dla Ośrodka Opiekuńczo-Rehabilitacyjnego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Caritas Diecezji Tarnowskiej w Jadownikach Mokrych”, odbyła się przy udziale Zespołu ds. Zdrowia i Polityki Społecznej przy Starostwie Powiatowym w Tarnowie, w ramach "Programu wyrównywania różnic między regionami III w obszarze D".

Nowy pojazd placówki będzie mógł przewozić 16 podopiecznych Ośrodka, m. in. Niepublicznej Szkoły Specjalnej, Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie, w tym 1 osobę niepełnosprawną na wózku inwalidzkim.

Zdjęcie autobusu

Zakup autobusu dostosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych, dodatkowo umożliwi podopiecznym wyjazdy terapeutyczno-aktywizujące, tj. wycieczki krajoznawcze i kulturoznawcze, wyjazdy do kina, teatru, na różnego rodzaju zawody, konkursy i festiwale, a także do urzędów, oraz punktów medycznych.

Bus 2021 wewnątrz