dzisiaj jest: 1 marca 2021 r.   ::    imieniny: Antonina, Antoni, Albin

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

covid 19 informacje z powiatu

tarcza antykryzysowa

baner top esop

Nowy autobus do przewozu osób niepełnosprawnych

rozmiar tekstu w artykule:

Zdjęcie autobusu kopiaOd 25 stycznia 2021 roku, dzięki wsparciu finansowemu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Caritas Diecezji Tarnowskiej podopieczni Ośrodka Opiekuńczo – Rehabilitacyjnego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Jadownikach Mokrych będą dojeżdżać na zajęcia nowym autobusem. Jest to 17-miejscowy pojazd marki Mercedes, w pełni przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych.

Ten nowy środek transportu, dostosowany do przewozu osób niepełnosprawnych, będzie ważnym i nieodłącznym elementem w codziennym funkcjonowaniu Ośrodka i zastąpi 20-letniego, wysłużonego busa marki Frod Transit.

Realizacja projektu pn. „Zakup autobusu do przewozu osób niepełnosprawnych dla Ośrodka Opiekuńczo-Rehabilitacyjnego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Caritas Diecezji Tarnowskiej w Jadownikach Mokrych”, odbyła się przy udziale Zespołu ds. Zdrowia i Polityki Społecznej przy Starostwie Powiatowym w Tarnowie, w ramach "Programu wyrównywania różnic między regionami III w obszarze D".

Nowy pojazd placówki będzie mógł przewozić 16 podopiecznych Ośrodka, m. in. Niepublicznej Szkoły Specjalnej, Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie, w tym 1 osobę niepełnosprawną na wózku inwalidzkim.

Zdjęcie autobusu

Zakup autobusu dostosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych, dodatkowo umożliwi podopiecznym wyjazdy terapeutyczno-aktywizujące, tj. wycieczki krajoznawcze i kulturoznawcze, wyjazdy do kina, teatru, na różnego rodzaju zawody, konkursy i festiwale, a także do urzędów, oraz punktów medycznych.

Bus 2021 wewnątrz

 

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:1378
Wczoraj:691
W tym tygodniu:1378
W tym miesiącu:1378
Ogółem:1745695

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięDMC Firewall is a Joomla Security extension!