dzisiaj jest: 22 czerwca 2021 r.   ::    imieniny: Paulina, Jan, Tomasz

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

covid 19 informacje z powiatu

tarcza antykryzysowa

baner top lsop

Rusza budowa mieszkań „pod klucz” w Lusławicach

rozmiar tekstu w artykule:

Miniatura przedstawia troje uczestników spotkania- Dnia 17 lutego zawarta została umowa pomiędzy gminą Zakliczyn a firmą Neobud z Rożnowa w sprawie budowy wielorodzinnego budynku mieszkalnego w Lusławicach – poinformował na konferencji prasowej w zakliczyńskim Ratuszu burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak. Za kwotę przeszło 6,8 mln zł w ciągu niespełna 18 miesięcy „pod klucz” oddanych ma zostać 40 mieszkań. Dofinansowanie z Rządowego Programu Inwestycji Lokalnych wyniesie 95 procent.

 - Mieszkania zostały zaprojektowane z myślą o rodzinach z dziećmi, gdyż zależy nam, aby młodzi ludzie nie musieli wyjeżdżać stąd do większych miast, do większych ośrodków właśnie ze względu na brak mieszkania. Ale nie zapominamy również o seniorach. Budynek, który powstanie, będzie wyposażony w windę, będą dostępne wszelkie udogodnienia po to, aby osoby niepełnosprawne w ramach dostępności mogły korzystać z tego obiektu – powiedział burmistrz Dawid Chrobak.

Przemowa Burmistrza Zakliczyna Dawida Chrobaka

Mieszkania „pod klucz” mają być gotowe do września przyszłego roku. Cena czynszu – zgodnie z przewidywaniami gminy – kształtować się będzie na poziomie 10-11 zł za metr kwadratowy.

Zainteresowanie realizowanym przez gminę Zakliczyn programem „Mieszkanie Plus” już teraz jest bardzo duże. Wpłynęło 78 ankiet. To – zdaniem burmistrza – pokazuje jak tego typu inwestycje jest potrzebna. Trwają już przygotowania do ogłoszenia przetargu na budowę kolejnego takiego bloku – w Paleśnicy. Ma tam być 30 mieszkań.

Przemowa Wicestarosty Jacka Hudymy

W spotkaniu w Ratuszu, na którym przekazano informację o podpisaniu umowy na budowę pierwszego w regionie bloku mieszkalnego w ramach programu „Mieszkanie Plus” uczestniczył m.in. wicestarosta tarnowski Jacek Hudyma. Jego zdaniem sukcesy Zakliczyna w pozyskiwaniu środków finansowych na realizowane projekty biorą się ze wzorcowo układającej się współpracy miejscowego samorządu z administracjami rożnych szczebli, w tym ze Starostwem Powiatowym w Tarnowie. Dzięki temu udało się i udaje się realizować wiele wspólnych przedsięwzięć.

Na zdjęciu sala z siedzącymi uczestnikami spotkania - ujęcie z przodu

Obecni na spotkaniu w Zakliczynie byli również wiceminister edukacji i nauki, senator prof. Włodzimierz Bernacki, posłowie Anna Pieczarka, Józefa Szczurek-Żelazko, Wiesław Krajewski i Piotr Sak, wojewoda małopolski Łukasz Kmita, wicewojewoda Ryszard Pagacz, radna województwa małopolskiego Anna Mikosz oraz wieloletni poseł i honorowy obywatel gminy Zakliczyn Michał Wojtkiewicz.

 

 

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:717
Wczoraj:830
W tym tygodniu:1547
W tym miesiącu:14069
Ogółem:1844709

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięDMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd