dzisiaj jest: 25 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl

CKZiU w Tuchowie. Kształcenie w zawodzie technik spawalnictwa na najwyższym poziomie dzięki nowej pracowni

Miniatura przedstawia moment przecięcia wstęgi na otwarciu pracowniW Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tuchowie im. Bohaterów Bitwy pod Łowczówkiem została oddana do użytku nowa pracownia spawalnictwa, wyposażona między innymi w nowoczesne urządzenia spawalnicze, pomocnicze, oraz ekologiczny system filtrowentylacyjny, dostosowana do poprawy jakości kształcenia w zawodzie. W symbolicznej ceremonii uczestniczył Starosta Tarnowski Roman Łucarz, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego Tomasz Stelmach, obecny był także Czesław Mida Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Promocji tarnowskiego starostwa.

CKZiU w Tuchowie to szkoła, która może poszczycić się dużymi tradycjami i bardzo dobrymi efektami w kształceniu zawodowym. Jak podkreśla dyrektor szkoły Bogusław Harańczyk, zawód "technik spawalnictwa" to profesja dająca duże możliwości na obecnym rynku pracy. - To zawód, który pozwala także realizować swoje pasje, związane ze spawaniem i nowoczesnymi metodami pracy. Nowa pracownia spawalnicza z nowoczesnymi urządzeniami i wyposażeniem pozwoli jeszcze lepiej realizować proces kształcenia w tym zawodzie w naszej szkole - stwierdza dyrektor CKZiU. - Technicy spawalnictwa, którzy kończą edukację w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tuchowie, to osoby dobrze przegotowane do wykonywania tego zawodu - dodaje Bogusław Harańczyk.

Moment przecięcia wstęgi z okazji otwarcia pracowni spawalniczej w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tuchowie

- Inwestujemy w nowoczesne pracownie w naszych szkołach powiatowych. W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tuchowie pracownia ta jest dedykowana szczególnie do nauki w zawodzie "technik spawalnictwa" - mówi Tomasz Stelmach z zarządu powiatu tarnowskiego.

Przemowa Etatowego Członka Zarządu Tomasza Stelmacha

- Pracownia jest gruntownie wyremontowana i wyposażona w nowoczesne stanowiska pracy z odpowiednim wyposażeniem, wymienione zostało także poszycie dachu budynku spawalni - koszt tego przedsięwzięcia wyniósł nieznacznie ponad 80 tys. zł. i został sfinansowany ze środków własnych powiatu - wyjaśnił Roman Łucarz, starosta tarnowski.

tuchow 10 Lucarz

Starosta Roman Łucarz trzyma w ręku hełm spawalniczy

W ramach realizacji projektu "Mistrzowie w zawodzie II", który dofinansowany jest z Funduszy Europejskich w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 w ramach Poddziałania 10.2.2 Kształcenie zawodowe uczniów - SPR, powstała nowoczesna baza dydaktyczna do praktycznej nauki zawodu, poprzez zakup sprzętu, urządzeń i pomocy techno-dydaktycznych do pracowni i warsztatów szkolnych - CKZiU Tuchów. Wartość tego projektu to 622 000 tys. złotych.

Zdjęcie przedstawia grupę uczniów i nauczycieli szkoły w ubraniach roboczych

Głównym celem tego projektu jest poprawa jakości kształcenia zawodowego poprzez wsparcie uczniów i nauczycieli w postaci zwiększenia wiedzy i praktycznych umiejętności zawodowych.

Uczestnicy spotkania we wnętrzu pracowni

Starosta Roman Łucarz ogląda urządzenia znajdujące się w pracowni spawalniczej