dzisiaj jest: 22 czerwca 2021 r.   ::    imieniny: Paulina, Jan, Tomasz

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

covid 19 informacje z powiatu

tarcza antykryzysowa

baner top lsop

Kolejne nowoczesne pracownie w szkołach powiatu tarnowskiego

rozmiar tekstu w artykule:

Budynek Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w ZakliczynieZespół Szkół Ponadpodstawowych w Zakliczynie wzbogacił się o nowoczesną pracownię gastronomiczną, która posłuży uczniom, kształcącym się w klasach o profilu gastronomicznym. Przeprowadzono także adaptację i wyposażenie sali na potrzeby realizacji kursu Auto-Cad. W otwarciu bogato wyposażonych pracowni uczestniczyli Starosta Tarnowski Roman Łucarz, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Tomasz Stelmach, oraz Czesław Mida dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Promocji tarnowskiego starostwa.

Starosta Roman Łucarz przecina wstęgę podczas otwarcia pracowni

W powstałej w ramach projektu „Mistrzowie w zawodzie II” w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Zakliczynie pracowni gastronomicznej zamontowano specjalistyczny sprzęt kuchenny, zakupiony m.in. dzięki środkom pochodzącym z projektu.

Prezentacja pracowni zgromadzonym - na zdjęciu wyposażona kuchnia

W pracowni stanęły nowoczesne praktyczne stoły robocze, wykonane ze stali nierdzewnej, zakupiono szereg wysokiej klasy urządzeń gastronomicznych, niezbędnych uczniom w praktycznej nauce gotowania, tj. kuchenki, lodówkę, miksery planetarne, ekspres do kawy, fontanny do czekolady, miksery barowe, lampę do karmelu, oraz wiele drobnego sprzętu. Kwota przeznaczona na ten cel to 83 000,00 złotych.

Zdjęcie wyposażonej kuchni

W ramach realizacji projektu przeprowadzono także adaptację i wyposażenie sali na potrzeby realizacji kursu Auto-Cad. Kwota przeznaczona na ten cel wyniosła 177 129,81 złotych. Kwota przeznaczona na adaptację sali to 35.901,47 złotych. - Jednak najważniejsze w tej sali jest wyposażenie, w skład którego wchodzą m.in.: meble oraz pomoce dydaktyczne w postaci zestawów komputerowych, 75 calowy ekran multimedialny, projektor, drukarki różnego formatu, w tym drukarka 3D - dodaje Krzysztof Małek dyrektor ZSP. Kwota przeznaczona na zakup wyposażenia i pomocy dydaktycznych to 141 228,34 złotych.

Zdjęcie wyposażonej pracowni komputerowej

Doposażone w pomoce dydaktyczne zostały również pracownie do realizacji kursu zbrojarza, brukarza, oraz prac okładzinowo-posadzkarskich. Wśród tego sprzętu można wymienić: przecinarki do betonu, szlifierki, przecinarki spalinowe, maszyny do cięcia płytek, gilotyny do cięcia paneli, wiertarki, zagęszczarki, niwelatory, młoty udarowe i wiele innych. Kwota, która została przeznaczona na ten cel to 221.995,19 złotych. Suma jaka została wykorzystana na wszystkie prace adaptacyjne i zakup sprzętów to 495 129,81 złotych.

Jak podkreśla dyrektor szkoły Krzysztof Małek, projekt pozwoli nam zrealizować wiele kursów dla młodzieży, prowadzonych przez naszych nauczycieli z wykorzystaniem zakupionych pomocy dydaktycznych. - Będą prowadzone również kursy przez firmy zewnętrzne, m.in.: dla branży gastronomiczno-turystycznej - kurs kelnerski, carvingu, kuchni świata, cukierniczy, barmański, baristy, obsługi kas fiskalnych, pilota wycieczek, rezydenta turystycznego, animatora czasu wolnego, dla branży budowlanej - zbrojarza, brukarza, prawo jazdy kat B, uprawnienia na koparko-ładowarki, wózki widłowe – dodaje Krzysztof Małek.

 

Zgromadzeni podczas prezentacji w pracowni komputerowej siedzą na nowych fotelach gamingowych

- Mamy nadzieję, że uczniowie będą mogli wrócić do szkół i poznawać wybrane zawody w nowoczesnych pracowniach. To juz kolejne pracownie do kształcenia zawodowego, wykonane przez powiat tarnowski w ostatnich kilku latach, a staramy się o pieniądze unijne na kolejne – mówi Tomasz Stelmach.

Etatowy Członek Zarządu Tomasz Stelmach podczas przemowy, w tle inni uczestnicy spotkania

W oddaniu do użytku nowoczesnych pracowni gastronomicznej i Auto-Cad w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Zakliczynie uczestniczyli również radni powiatowi - Irena Kusion i Józef Gwiżdż, Dawid Chrobak Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn, obecny był także ks. Paweł Mikulski proboszcz parafii pw. św Idziego w Zakliczynie, który dokonał poświęcenia pracowni.

Święcenie kuchni przez proboszcza, w obecności zgromadzonych gości

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:723
Wczoraj:830
W tym tygodniu:1553
W tym miesiącu:14075
Ogółem:1844715

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięDMC Firewall is a Joomla Security extension!