dzisiaj jest: 22 kwietnia 2021 r.   ::    imieniny: Kaja, Leon, Łukasz

koronawirus nfz

Nagroda dla utalentowanego zawodnika

mateusz Rozanski mini

Starosta tarnowski Roman Łucarz nagrodził Mateusza Różańskiego, utalentowanego zawodnika, który osiąga spektakularne wyniki sportowe – promując zdrowy tryb życia i powiat tarnowski.

Mateusz Różański to 22 letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego i gminy Wojnicz który uprawia sport i lekkoatletykę od dziecka – jest absolwentem wojnickiej i tarnowskich szkól sportowych. Dzięki zdobyciu trzykrotnego tytułu Mistrza Polski w skoku w dal, stał się wielkim ambasadorem powiatu tarnowskiego na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej.

Oprócz tego Mateusz z sukcesami startuje w wielu innych zawodach, również międzynarodowych. Jest obecnie w ścisłej kadrze Reprezentacji Polski w Lekkoatletyce. Jego rekord życiowy to 7,80 m.

Najbliższe plany Mateusza to start w Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Tokio – 2021.

Warte podkreślenia jest, że uprawianiu i promocji sportu wśród dzieci i młodzieży, poświęcił całe swoje dotychczasowe życie.

Starosta Roman Łucarz w dowód uznania i podziękowania za promowanie powiatu i ziemi tarnowskiej przekazał Mateuszowi Różańskiemu Grosz Ziemski Tarnowski, a także dyplom gratulacyjny oraz nagrodę pieniężną w wysokości 3 tys. zł.

Mateusz Rozanski 1

Podczas spotkania z zawodnikiem w starostwie obecny był także Wicestarosta Jacek Hudyma, oraz Przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego Paweł Smoleń.

Mateusz Rozanski medal

W tym miesiącu:19272