dzisiaj jest: 13 maja 2021 r.   ::    imieniny: Gloria, Robert, Serwacy

baner top lsop

Poprawi się komfort obsługi klientów Wydziału Komunikacji i Transportu

logo starostwo powiatowe mini

Czternaście ofert złożonych zostało w przetargu na dokończenie budowy i dostosowanie budynku przy ul. Ostrogskich w Tarnowie dla potrzeb Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Tarnowie. Na to przedsięwzięcie samorząd powiatu tarnowskiego pozyskał 4 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Powiat budynek w stanie surowym przy ul. Ostrogskich w Tarnowie zakupił w 2018 roku.

- Chcemy poprawić jakość obsługi klientów w najbardziej obleganym wydziale w starostwie. W ciągu ostatnich 15 lat liczba realizowanych przez niego spraw wzrosła blisko trzykrotnie. Dlatego chcemy oddać do dyspozycji mieszkańców komfortowy nowy budynek administracyjno-biurowy – tłumaczy starosta Roman Łucarz.

W ramach inwestycji, która wkrótce się rozpocznie, zostaną utworzone jednoprzestrzenne sale obsługi klienta w poziomie pierwszego i drugiego piętra. Ponadto budynek zostanie wyposażony w poczekalnię, archiwum, pokoje biurowe, pomieszczenia socjalne i higieniczno-sanitarne oraz pomieszczenia techniczne.

Warto podkreślić, że w nowej lokalizacji - budynku przy ul. Ostrogskich, do którego z ul. Narutowicza przeniesiony zostanie Wydział Komunikacji i Transportu – jest obszerny parking na 60 samochodów.

W przetargu wystartowało czternaście firm. Najtańsza oferta opiewa na kwotę blisko 4,8 mln zł – najdroższa to przeszło 8 mln zł. W tej chwili trwa ocena złożonych dokumentacji.