dzisiaj jest: 24 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander

W powiecie tarnowskim rusza Punkt Szczepień Powszechnych

logo powiatu

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Mieszkańców, dotyczącym łatwego i szybkiego dostępu do szczepionek przeciw COVID-19 i by móc szybciej wrócić do bezpiecznego funkcjonowania, od 5 maja (środa) 2021 r. w budynku Domu Kultury w Burzynie, Burzyn 5 (gmina Tuchów) rozpoczyna działalność Powiatowy Punkt Szczepień Powszechnych, w którym będą realizowane szczepienia w ramach Narodowego Programu Szczepień.

Punkty Szczepień Powszechnych są organizowane przez samorządy przy współpracy z podmiotem leczniczym. Utworzenie tego punktu było możliwe dzięki współpracy Gminy Tuchów, Starostwa Powiatowego w Tarnowie i Centrum Zdrowia Tuchów, które jako podmiot leczniczy będzie wykonywało te szczepienia. Dostępnych będzie kilka stanowisk, które szczepić będą 300 osób dziennie.

CZT uruchomiło dwa numery telefonów, pod którymi od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 17.00 będzie można zarejestrować się na szczepienie : 536180975 i 534497529.

Oprócz tego rejestrować się można, dzwoniąc na całodobową i bezpłatną infolinię po nr 989

Punkt Szczepień Powszechnych w Burzynie będzie funkcjonował w godzinach 8.00 – 18.00, przez siedem dni w tygodniu.

Do szczepień powinni się zgłaszać pacjenci zdrowi, bez przeciwwskazań do szczepienia. Szczepienia będą odbywać się zgodnie z aktualnymi wytycznymi Narodowego Funduszu Zdrowia.

burzyn szczepienia 1

fot.Urząd Miejski w Tuchowie

W celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania punktu szczepień, poszukiwane są osoby chętne do wykonywania pracy społecznej w ramach płynnego i niezaburzonego porządku na terenie punktu szczepień. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 791791362.