dzisiaj jest: 29 marca 2024 r.   ::    imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Honorowe odznaczenia państwowe w powiecie tarnowskim

Członkowie spotkania miniaturaW Starostwie Powiatowym w Tarnowie odbyło się spotkanie, na które Starosta Tarnowski Roman Łucarz zaprosił osoby, uhonorowane odznaczeniami państwowymi w powiecie tarnowskim, przez Prezydenta i Premiera RP z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego.

Szczególnie docenieni i wyróżnieni zostali: Wicestarosta Tarnowski Jacek Hudyma, Burmistrz Ryglic Paweł Augustyn, oraz Wójt Gminy Tarnów Grzegorz Kozioł.

Starosta Tarnowski Roman Łucarz czuje się bardzo zaszczycony tym, że samorządowcy, którzy są przedstawicielami powiatu tarnowskiego, otrzymują takie odznaczenia. Równocześnie przyznaje, iż są one w pełni zasłużone, za ich dotychczasową działalność.

Jacek Hudyma jest aktywnym samorządowcem i działaczem społecznym. W latach 1999-2003 i 2007-2011 był członkiem Rady Sołeckiej Łętowice , w latach 2013-2018 członkiem Zarządu Powiatu , a obecnie pełni funkcję Radnego Powiatu Tarnowskiego od 2010 roku, oraz Wicestarosty Tarnowski od 2018 roku. Ponadto jest Prezesem Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Starostwie Powiatowym w Tarnowie. Z rąk Prezydenta RP otrzymał Złoty Krzyż Zasługi za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego.

Grzegorz Kozioł to samorządowiec od lat angażujący się w życie społeczne. W 1988 ukończył studia na Akademii Pedagogicznej w Krakowie. Jest też m.in. absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie na kierunku menadżersko-biznesowym MBA in General Management. Grzegorz Kozioł przez kilkanaście lat uczył historii w wielu tarnowskich szkołach. W 2002 roku objął funkcję zastępcy wójta gminy Tarnów. W wyborach w 2006 roku zdobył mandat radnego powiatu tarnowskiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, którego jednak nie objął, gdyż równocześnie wybrany został na wójta Gminy Tarnów, wygrywając w I turze i kandydując ze stworzonego przez siebie komitetu KWW Porozumienie Samorządowe Gm. Tarnów. W kolejnych wyborach w 2010, 2014 i 2018 skutecznie ubiegał się o reelekcję, każdorazowo wygrywając w I turze. Otrzymał z ręki Prezydenta RP Złoty Krzyż Zasługi za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego.

Paweł Augustyn jest doświadczonym, aktywnym samorządowcem. Był radnym powiatu tarnowskiego przez cztery kadencje. Pełnił funkcję wicestarosty, wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Tarnowskiego, natomiast w samorządzie rolniczym pełnił funkcję prezesa Małopolskiej Izby Rolniczej w Warszawie przez dwie kadencje. Obecnie jest Burmistrzem Ryglic. Odznaczony został z rąk Premiera RP Odznaką Honorową za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego.

Przypomnijmy, że dnia 27 maja 2021 r. z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego, w 31. rocznicę pierwszych w pełni demokratycznych wyborów do rad miast i gmin, premier Mateusz Morawiecki oraz minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński, wręczyli ponad 60 osobom Odznaki Honorowe za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego, w siedzibie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odznaki honorowe i dyplomy za zasługi dla samorządu terytorialnego. -„Odznaczenia są formą podziękowania i uznania za waszą ciężką pracę, determinację, jaką wykazujecie się w rozwiązywaniu problemów naszych obywateli, członków lokalnych wspólnot samorządowych” – oświadczył minister Mariusz Kamiński. Odznaczenia otrzymało ponad 60 samorządowców. Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego została ustanowiona rozporządzeniem Rady Ministrów z 15 czerwca 2015 r. Nadaje ją minister spraw wewnętrznych i administracji za szczególne zasługi na rzecz samorządu terytorialnego, np. za szczególne zasługi w działalności w organach jednostek samorządu terytorialnego, związkach i stowarzyszeniach jednostek samorządu terytorialnego.
W poniedziałek 31 maja, w Pałacu Prezydenckim odbyło się uroczyste spotkanie, podczas którego Prezydent RP Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. Więcej o uroczystości pisaliśmy w poprzednim artykule - link.

Fot. Starostwo Powiatowe w Tarnowie