dzisiaj jest: 17 września 2021 r.   ::    imieniny: Justyna, Narcyz, Franciszek

koronawirus nfz

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Komunikat nr 1 Małopolskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii z dnia 15 lipca 2021 r. dotyczący wyznaczenia 1 ogniska afrykańskiego pomoru świń (ASF) u świń w 2021 r. w województwie małopolskim

Dwie świnie na zdjęciu - miniaturaW związku z wystąpieniem na terenie powiatu tarnowskiego (miejscowość Skrzyszów w gminie Skrzyszów) ogniska afrykańskiego pomoru świń, Wojewoda Małopolski wydał rozporządzenie w  sprawie zwalczania afrykańskiego pomoru świń na terenie powiatu tarnowskiego i miasta Tarnowa.

Rozporządzenie określa obszar zapowietrzony, obszar zagrożony oraz nakazy i zakazy. Treść rozporządzenia w załączniku. Małopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii apeluje do wszystkich hodowców świń o konieczności zachowania szczególnej ostrożności i przestrzeganiu zasad bioasekuracji podczas obsługi trzody, minimalizujących ryzyko przeniesienia wirusa do gospodarstwa.

Poniżej komunikat Małopolskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii, wraz z rozporządzeniem i mapą:
Szczegółowa treść komunikaturozporządzenia oraz mapa obszaru zapowietrzonego i zagrożonego.

Link do źródła informacji: tutaj.

Zdjęcie miniatury - źródło: wwwswiatrolnika.info

Ogółem:1911617