dzisiaj jest: 24 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander

Niezwykły koncert organowy w Żabnie

koncert organowy w Żabnie15 sierpnia w murach żabnieńskiej świątyni wybrzmiał niezwykły koncert organowy. Utwory najwybitniejszych kompozytorów: Bacha, Clarkea, Haydna , Nowowiejskiego i innych zagrał na organach Marek Stefański – wybitny organista i pedagog. Towarzyszyli mu Tomasz Ślusarczyk na trąbce piccolo i światowej sławy sopranistka Elżbieta Towarnicka.

Dźwięki wydobyte z organów przez Marka Stefańskiego wprawiły słuchaczy w zachwyt. Zgromadzona w świątyni publiczność długo, owacjami na stojąco, dziękowała artystom. Wyrazy uznania kierowano także pod adresem Lecha Skoczylasa – organmistrza, który kierował procesem montażu i przebudowy żabnieńskich organów.

Na zdjęciu marek Ślusarczyk, wybitny organista oraz Tomasz Ślusarczyk grający na trąbce

Koncert kameralny w Żabnie zorganizowali Gminne Centrum Kultury i Parafia pw. Ducha Św. w Żabnie. Patronatem honorowym wydarzenie objęli Burmistrz Żabna Marta Herduś i Starosta Tarnowski Roman Łucarz.

Na zdjęciu Starosta tarnowski Roman Łucarz wraz z artystami koncertu organowego