dzisiaj jest: 19 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Wakacyjny Punkt Informacyjny cieszy się dużym zainteresowaniem

wakacyjny punkt informacyjny w Starostwie Powiatowym w TarnowieChcemy Państwa zachęcić do rozwoju zawodowego i podnoszenia własnych kompetencji i kwalifikacji, dlatego zapraszamy w dniu dzisiejszym do skorzystania z rady ekspertów. Pracownicy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie oraz Centrum Informacyjnego Fundusze Europejskie, udzielają zainteresowanym mieszkańcom informacji w budynku Starostwa Powiatowego w Tarnowie, ul. Narutowicza 38 w godzinach od 8.00 do 14.00.

Powiat tarnowski bardzo chętnie włącza się w społeczne inicjatywy, a na tę odpowiedzieliśmy z radością, zwłaszcza że mogą z tego skorzystać nasi mieszkańcy – mówi wicestarosta Jacek Hudyma

- To właśnie w dniu dzisiejszym dowiecie się Państwo o aktualnej i bardzo bogatej ofercie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie, kto i w jakim zakresie może skorzystać ze wsparcia finansowego, do szkoleń językowych, komputerowych, zawodowych czy kursów prawa jazdy, a także jak zdobyć dofinansowanie do założenia czy rozwoju własnych działalności gospodarczych – dodaje wicestarosta.

na zdjęciu Katarzyna Fronczyk z Wojewodzkiego Urzędu pracy w Krakowie oraz Tomasz Basta konsultant w punkcie Informacyjnym Funduszy europejskich

Jak powiedziała Katarzyna Fronczyk z Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie, Zespól Zamiejscowy w Tarnowie, wszystkie osoby które chcą się dowiedzieć o projekcie – kierunek kariera , kierunek kariera zawodowa, którym dajemy 85% dofinansowania na różnego rodzaju kursy, mogą właśnie podczas takich spotkań jak dzisiejsze dowiedzieć się szczegółów. Są także projekty dla osób powracających z zagranicy, jak również oferty EURES dla osób chcących wyjechać za granicę - dodaje Katarzyna Fronczyk.

- Ta akcja skierowana jest do osób, które są zainteresowane pozyskaniem wsparcia z Funduszy Europejskich, my zajmujemy się udzielaniem informacji na temat wszystkich programów jakie aktualnie są obecne, więc mogą do nas przychodzić zarówno osoby fizyczne, jak też przedsiębiorcy, czy przedstawiciele organizacji pozarządowych, oraz osoby które chcą pozyskać fundusze na wsparcie rozwoju gospodarstw – powiedział Tomasz Basta konsultant w punkcie informacyjnym Funduszy Europejskich.