dzisiaj jest: 30 listopada 2021 r.   ::    imieniny: Justyna, Andrzej, Konstanty

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

covid 19 informacje z powiatu

tarcza antykryzysowa

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Ruszyła kwalifikacja wojskowa w powiecie tarnowskim

rozmiar tekstu w artykule:

Uroczyste rozpoczęcie kwalifikacji wojskowej w Ochotniczym Hufcu Pracy w TarnowiePrace Powiatowej Komisji Lekarskiej uroczyście rozpoczął Starosta Tarnowski Roman Łucarz i Komendant Wojskowej Komisji Uzupełnień w Tarnowie ppłk Andrzej Korytko. Odbywa się ona w pomieszczeniach OHP przy ulicy Mościckiego 27 w Tarnowie, potrwa do 5 listopada bieżącego roku.

Ostatnia kwalifikacja wojskowa w powiecie tarnowskim odbywała się na wiosnę ubiegłego roku, jednak została przerwana przez pandemię – mówi Starosta Tarnowski Roman Łucarz. Komisja lekarska określa stan zdrowia i przyznaje kategorię wojskową, to jest bardzo istotne dla tych, którzy by chcieli później służyć w Wojsku Polskim, albo należeć do Wojsk Obrony Terytorialnej. - Dla tych młodych ludzi to też takie nowe doświadczenie, jak również pierwszy krok w dorosłość - dodaje starosta.

Komisja wojskowa rozpoczynająca pracę przy tegorocznych kwalifikacjach wojskowych

Powiatowa Komisja Lekarska orzeka o zaliczeniu do jednej z kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej na podstawie badań, przeprowadzonych przez lekarza wchodzącego w skład tej komisji. Przed komisja dowiadują się, czy mogą odbyć czynna służbę wojskową, oraz wstępnie są kwalifikowani do służby wojskowej lub obronie cywilnej. Nie oznacza to jednak, że otrzymują skierowanie do jednostki - mówi Komendant Wojskowej Komisji Uzupełnień w Tarnowie ppłk Andrzej Korytko – służba jest ochotnicza, ale trzeba podkreślić, że zainteresowanie formacją przygotowawczą, jak też szkołami oficerskimi jest duże, dodaje komendant Korytko.

- Właściwie nie mam nic przeciwko służbie wojskowej ale dla tych, którzy chcą – mówi Jakub jeden z poborowych - Ja akurat nie chcę, lecz gdyby zaszła taka konieczność, to czemu nie. Jestem zdrowy, więc nie widzę problemu.

Młodzi ludzie którzy dziś stawili się przed komisją wojskową raczej nie byli zainteresowani karierą w wojsku,. Mówią, że na razie chcą się skoncentrować na nauce.

Wojciech Mik – Dyrektor Wydziału Ochrony Ludności, Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obywatelskich w Starostwie Powiatowym w Tarnowie, mówi że do tej liczby poborowych, która była przewidziana na bieżący rok, dołączyły jeszcze osoby z sześciu gmin, które nie miały możliwości stawić się przed komisją w ubiegłym roku, ponieważ z uwagi na pandemię koronawirusa, kwalifikacja została przerwana wcześniej:- To jest ponad 1600 osób, dlatego też te 54 dni, mamy w tym roku.

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:588
Wczoraj:918
W tym tygodniu:1506
W tym miesiącu:22837
Ogółem:1967740

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięDMC Firewall is a Joomla Security extension!