dzisiaj jest: 24 października 2021 r.   ::    imieniny: Marty, Marcina, Rafała

koronawirus nfz

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Kolejne spotkanie z ekspertami z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie

Wakacyjny punkt informacyjny w Starostwie Powiatowym w TarnowieZ uwagi na duże zainteresowanie Wakacyjnym Punktem Informacyjnym, oraz zgłaszane przez mieszkańców regionu zapotrzebowanie w zakresie ponownego spotkania z ekspertami, w dniu 9 września bieżącego roku w budynku Starostwa Powiatowego w Tarnowie przy ul. Narutowicza 38, będzie można uzyskać informacje o możliwości wsparcia finansowego m.in. na: szkolenia informatyczne, językowe, prawo jazdy oraz szkolenia zawodowe, założenie firmy, rozwój działalności gospodarczej, oraz tworzenie dodatkowych miejsc w żłobkach i klubach malucha.

W ramach wspomnianego punktu pracownicy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie, oraz Centrum Informacyjnego Fundusze Europejskie w Małopolsce będą udzielać mieszkańcom niezbędnych informacji, które posłużą do rozwoju zawodowego, oraz podnoszenia własnych kompetencji i kwalifikacji. Eksperci będą do Państwa dyspozycji w godzinach od 8.00 do 14.00, stwarzając możliwość przekazania wiedzy również na temat nowych projektów.

Poprzez takie spotkania chcemy aktywizować lokalny rynek pracy i przeciwdziałać bezrobociu, dlatego Powiat ściśle współpracuje z Powiatowym Urzędem Pracy w Tarnowie. Efektem tego jest między innymi stosunkowo niski wskaźnik bezrobocia, który aktualnie w powiecie tarnowskim kształtuje się na poziomie 6,2%.

Mamy nadzieję, że wielu mieszkańców skorzysta z powyższej oferty i środków unijnych.

Ogółem:1939667