dzisiaj jest: 17 września 2021 r.   ::    imieniny: Justyna, Narcyz, Franciszek

koronawirus nfz

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Film "Mistrz" Macieja Barczewskiego na dużym ekranie

Seans miniaturaW Centrum Sztuki Mościce odbyły się dwa seanse filmu „Mistrz” przeznaczone dla młodzieży szkół ponadpodstawowych Powiatu Tarnowskiego. Jest to kolejna inicjatywa Tomasza Stelmacha z Zarządu Powiatu Tarnowskiego, odbywająca się w ramach edukacji patriotycznej i historycznej.

- To już piąty seans filmowy, na jaki zapraszamy naszą młodzież w ramach edukacji patriotycznej i historycznej. To okazja, aby przypomnieć losy Tadeusza "Teddy'ego" Pietrzykowskiego, więźnia gestapo, które stały się kanwą filmu „Mistrz” - mówi Tomasz Stelmach Etatowy Członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego.

Przed budynkiem Mościckiego Centrum Kultury

W dwóch seansach uczestniczyło łącznie 770 uczniów ze wszystkich ośmiu szkół powiatowych.
- Historia legendarnego pięściarza Tadeusza "Teddy'ego” Pietrzykowskiego, który dzięki walkom na ringu ocalił swoje życie w niemieckim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz-Birkenau. Oparty na prawdziwych wydarzeniach dramat przedstawia nieznaną historię polskiego sportowca, który w miejscu zagłady stał się symbolem nadziei na zwycięstwo - wyjaśnia Tomasz Stelmach.

Tomasz Stelmach i Anna Chmura

Reżyserem filmu „Mistrz” jest Maciej Barczewski. Ekranizacja miała premierę 27 sierpnia 2021 roku. - Warto obecnie poszukiwać nowych form prezentowania młodym ludziom wartościowych treści. Edukacja patriotyczna i historyczna poprzez przekaz filmowy jest bardzo atrakcyjna dla uczniów - dodaje etatowy członek zarządu.

Seans w Mościckim Centrum Kultury

W poprzednich seansach zorganizowanych przez Tomasza Stelmacha w CSM młodzież szkół powiatowych mogła zobaczyć filmy historyczne „Wyklęty” i „Legiony”, fabularyzowany dokument „Zrodzeni do szabli” oraz "Historia Roja".

Młodzież przybyła na salę kinową

Samorząd Powiatu Tarnowskiego składa serdeczne podziękowania Dyrektor Mościckiego Centrum Kultury Annie Chmurze za dobrą współpracę.

Zdj. Jolanta Więcław

Ogółem:1911616