dzisiaj jest: 2 grudnia 2021 r.   ::    imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

covid 19 informacje z powiatu

tarcza antykryzysowa

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Festiwal Viva Polonia! Ku pokrzepieniu serc 2021

rozmiar tekstu w artykule:

Viva Polonia 2021 plakat miniaturaCentrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej serdecznie zaprasza w dniach od 7 do 11 listopada na kolejny, piąty już festiwal Viva Polonia! Ku pokrzepieniu serc. W programie koncerty, lekcje patriotyczne, oraz wystawa poczty polskiej - Jan Paweł II w filatelistyce. Bilety koncertowe w cenie 40 zł w sprzedaży od 7 października. Udział w lekcjach patriotycznych jest bezpłatny. Obejrzenie wystawy w cenie zwiedzania dworu. Festiwal został objęty honorowym patronatem Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.


Festiwal w swoim założeniu ma za zadanie promocję szeroko rozumianej kultury polskiej – muzyki, sztuki, oraz historii.
Tegoroczną edycję wydarzenia rozpocznie 7 listopada o godzinie 17.00 koncert „Osiecka... i nie tylko”. Piosenki najsłynniejszej polskiej poetki-tekściarki wykona znakomita wokalistka Iza Połońska. Towarzyszyć jej będzie akordeonista Leszek Kołodziejski oraz Polish Cello Quartet – niecodzienna formacja składająca się z czterech wiolonczelistów: Krzysztofa Karpety, Tomasza Darocha, Wojciecha Fudali i Adama Krzeszowca. W programie wieczoru znajdą się także piosenki Jeremiego Przybory, Jonasza Kofty i Wojciecha Młynarskiego – artystów, którzy wywarli istotny wpływ na twórczość Agnieszki Osieckiej.

Sercem festiwalu Viva Polonia! są tradycyjne lekcje patriotyczne w formie spektaklu teatralnego, skierowane do młodzieży ze szkół podstawowych (klasy 7 i 8) i ponadpodstawowych, w tym roku poświęcone postaci Stefana Wyszyńskiego i zatytułowane „Kardynał Wyszyński. Prymas niezłomny”. Odbędą się one 9 i 10 listopada – każdego dnia będą prezentowane dwa spektakle, o godzinie 10.00 i 12.00. Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń szkół. W programie festiwalu znalazła się również wystawa – „Jan Paweł II w filatelistyce” do obejrzenia w dworze Ignacego Jana Paderewskiego.

Festiwal zwieńczy występ znakomitego akordeonisty Marcina Wyrostka, który w Kąśnej wykona program „PolAcc”. Projekt ten inspirowany jest twórczością wspaniałych polskich kompozytorów, m.in. Henryka Mikołaja Góreckiego, Wojciecha Kilara czy Witolda Lutosławskiego, motywami tradycyjnymi i ludowymi oraz muzyką lat 60. i 70. Artyście towarzyszyć będzie zespół w składzie: Michał Grobelny – wokal, Mateusz Adamczyk – skrzypce, Daniel Popiałkiewicz – gitara, Bartosz Kalicki – fortepian, Piotr Zaufal – bas, Krzysztof Nowakowski – instrumenty perkusyjne.

Viva Polonia 2021 plakat

Szczegóły na stronie organizatora - link.

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:53
Wczoraj:860
W tym tygodniu:2692
W tym miesiącu:913
Ogółem:1968926

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięDMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd