dzisiaj jest: 26 października 2021 r.   ::    imieniny: Lucyny, Lucjana, Łucjana

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

covid 19 informacje z powiatu

tarcza antykryzysowa

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Dzień Ratownictwa Medycznego - dziękujemy za Waszą służbę

rozmiar tekstu w artykule:

Karetki miniatura13 października przypada Dzień Ratownictwa Medycznego. Został on powołany ustawą z dnia 8 września 2006 roku o Państwowym Ratownictwie Medycznym. Patronem święta jest błogosławiony Gerard, założyciel zakonu szpitalników, później podzielonego na zakony świętego Łazarza i świętego Jana.


Sytuacja spowodowana pandemią postawiła przed ratownikami nowe zadania. Teraz gdy trwa walka z koronawirusem, warunki stały się ekstremalnie trudne, a to właśnie ratownicy stoją na pierwszej linii frontu, a także często z narażeniem życia i własnego zdrowia jako pierwsi pojawiają się na miejscu wypadku i nagłego zachorowania.

Z okazji dzisiejszego święta życzymy wszystkim dyżurującym w naszej stacji pogotowia ratownikom medycznym, oraz ich kolegom po fachu z całej Polski, dużo zdrowia, pomyślności, oraz pogody ducha w życiu zawodowym i prywatnym. Chcemy również podziękować za ciężką i odpowiedzialną pracę, niejednokrotnie wykonywaną w bardzo trudnych okolicznościach, wymagającą profesjonalizmu i opanowania, oraz ogromnej uwagi w sytuacjach, gdy zagrożone jest życie ludzkie.

Dwie karetki

Sytuacja w dobie pandemii, z jaką obecnie mamy do czynienia, zmieniła życie nas wszystkich, ale ratownicy tę zmianę odczuwają w sposób szczególny. Z całą pewnością można powiedzieć, że zespoły RM są bohaterami naszych czasów.

 

 

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:674
Wczoraj:979
W tym tygodniu:1653
W tym miesiącu:18914
Ogółem:1941327

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięDMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd