dzisiaj jest: 28 listopada 2021 r.   ::    imieniny: Jakub, Lesław, Zdzisław

koronawirus nfz

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Powiat Tarnowski włącza się w akcję "Zaszczep się dla Niepodległej”

logo powiatu tarnowskiego

W ostatnich dniach zauważalny jest stały wzrost liczby nowych zachorowań na COVID-19 oraz towarzyszący temu wzrost liczby hospitalizowanych na tzw. oddziałach covidowych. Mając na uwadze fakt, iż organizacja obchodów Narodowego Święta Niepodległości w powiecie tarnowskim planowana jest na 7 listopada (niedziela) gdzie odbędzie się jedna z najważniejszych uroczystości patriotycznych w regionie tarnowskim – XXII Zlot Niepodległościowy w Łowczówku, podczas tego wydarzenia uruchomiony zostanie mobilny punkt szczepień.

Nowoczesna idea patriotyzmu to także wsparcie Państwa w trudnych momentach - a niewątpliwie takim jest pandemia. Podczas uroczystości w Łowczówku będzie można się zaszczepić w godzinach od 10 do 14. Szczepienia wykonywać będzie podmiot leczniczy - Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Centrum Zdrowia Tuchów, jednorazową szczepionką Johnson & Johnson.

Wsparcie w tych działaniach zapewni Straż Pożarna, która przygotuje ogrzewany namiot, służący jako miejsce szczepień.

Akcja "Zaszczep się dla Niepodległej" została zainicjowana przez wojewodę małopolskiego Łukasza Kmitę.

Ogółem:1966116