dzisiaj jest: 20 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław

Ruszyła modernizacja drogi nr 980

Symbolicznym wbiciem łopaty rozpoczął się remont przebiegającej przez powiat tarnowski drogi wojewódzkiej Jurków-Biecz. Prace potrwają do połowy 2010 roku i będą kosztować ponad 60 milionów złotych. W głównej mierze remont drogi sfinansuje samorząd województwa małopolskiego, posiłkując się środkami unijnymi.
Przebiegająca przez trzy powiaty: brzeski, tarnowski i gorlicki jezdnia na 47-kilometrowym odcinku będzie poszerzona, wybudowane zostaną chodniki. Jak podkreśla starosta tarnowski Mieczysław Kras remont drogi podniesie atrakcyjność powiatu. Może przyczynić się także do rozwoju gospodarczego tej część województwa. – Droga jest w naprawdę fatalnym stanie, jej modernizacja pozwoli na przyciągnąć turystów, którzy przyjeżdżają do powiatu tarnowskiego – wylicza starosta.
Droga nr 980 tworzy ważny układ międzyregionalnych połączeń komunikacyjnych z terenu środkowo – wschodniej Małopolski, spójny z układem komunikacyjnym województwa podkarpackiego. W związku z realizacją projektu nastąpi poprawa dostępności do: Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Euro – Park” Mielec – obszar Gorlice (obszar 22 ha) „Zielony Park Przemysłowy” w Wojniczu (powierzchnia ok. 70 ha – docelowo ok. 150 ha), w ramach, którego funkcjonuje również podstrefa Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (obszar 11,91 ha), strefy turystycznej w ramach Ciężkowicko – Rożnowskiego Parku Krajobrazowego: wg danych GUS za 2006 rok w gminach, na terenie, na którym zlokalizowany jest Park dostępnych było 536 miejsc noclegowych, głównymi ośrodkami turystycznymi w ramach strefy są: Czchów i Ciężkowice, Strefy turystycznej w Bieczu (wg danych GUS za 2006 rok dostępnych było 218 miejsc noclegowych).