dzisiaj jest: 15 grudnia 2018 r.   ::    imieniny: Nina, Celina, Walerian

Fundusze Krajowe

"Wiem wszystko i dbam o środowisko – poznanie obszarów Natura 2000 w Małopolsce i kształtowanie postaw proekologicznych wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu tarnowskiego"

W dniu 2 września rozpoczął się nabór do projektu „Wiem wszystko i dbam o środowisko – poznanie obszarów Natura 2000 w Małopolsce i kształtowanie postaw proekologicznych wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu tarnowskiego” dofinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Projekt skierowany jest do 140 uczniów szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Tarnowskiego. Zakwalifikowani uczniowie wezmą udział w zajęciach przyrodniczych, zarówno dydaktycznych jak praktycznych. Ponadto uczestnicy dostaną możliwość zwiedzenia Ciężkowickiego Parku Krajobrazowego, Policht leżących w Paśmie Brzanki oraz Zakładu Oczyszczalni Ścieków i Regionalnej Stacji Segregacji Odpadów Komunalnych w Tarnowie.

Na potrzeby zajęć zakupione zostaną pomoce dydaktyczne  takie jak zestaw szkolny do badania wody, gleby i powietrza oraz mapa Natura 2000. Zwieńczeniem projektu będzie międzyszkolny konkurs „Razem posprzątajmy świat” polegający na zbiórce surowców wtórnych oraz konkurs fotograficzny.
Rekrutacja potrwa do 11 września 2013r., zaś projekt potrwa do 30 listopada 2013 r. Kwota dofinansowana przeznaczona na projekt wynosi 68 505 zł.

wfosigw wiem dbam natura 2000 plakat

wfosigw logo powiat tarnowski logo

Wyniki konkursu fotograficznego „Barwy Powiatu Tarnowskiego- Natura 2000” zorganizowanego w ramach projektu „Wiem wszystko i dbam o środowisko - poznanie obszarów Natura 2000 w Małopolsce i kształtowanie postaw proekologicznych wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu tarnowskiego” finansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

barwy powiatu natura 2000 latocha m1 mini Miejsce 1
Mariola Latocha