dzisiaj jest: 28 listopada 2021 r.   ::    imieniny: Jakub, Lesław, Zdzisław

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Programy Unii Europejskiej

"Poprawa bezpieczeństwa przeciwpowodziowego w zlewni rzeki Biała Tarnowska – II etap"

baner fepr rp m ueefrr

cel projektu: projekt polega na rozbudowie istniejącego systemu ostrzegania powodziowego na terenie zlewni rzeki Biała Tarnowska: z proponowanego systemu korzystać będą głównie dwie grupy odbiorców: służby kryzysowe oraz mieszkańcy terenów zagrożonych.

planowane efekty: jedną z najważniejszych funkcji projektu jest ostrzeganie zespołów reagowania kryzysowego przed zagrożeniem powodziowym. Projektowany system ostrzegania powodziowego udostępni mieszkańcom zlewni jeszcze większą ilość informacji, a także pozwoli na odpowiednio wczesne przygotowanie się do zbliżającego się zagrożenia powodziowego, co pozwoli ograniczyć rozmiar strat szczególnie w mieniu ruchomym mieszkańców terenów zagrożonych. Każda osoba zamieszkująca teren zalewowy (w tym osoby o ograniczonej mobilności) będzie mieć dostęp do strony internetowej prezentującej komplet danych o sytuacji powodziowej na terenie zlewni.

Wartość zadania: 3 021 664,89 PLN

Wysokość uzyskanego dofinansowania: 2 417 331,88 PLN