dzisiaj jest: 20 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław

Programy Unii Europejskiej

"Termomodernizacja Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Cieżkowicach"

baner Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020

Cel projektu: zmniejszenie emisji toksycznych związków do atmosfery, poprawa efektywności energetycznej budynku.

Planowane efekty: projekt zakłada wykonanie prac modernizacyjnych w budynku dydaktycznym w Ciężkowicach:

• docieplenie ścian zewnętrznych ponad gruntem oraz ścian zewnętrznych poddasza,
  • docieplenie ścian zewnętrznych przy gruncie,
  • docieplenie ściany zewnętrznej wschodniej od wewnątrz,
  • docieplenie stropu nad przejazdem (przejściem),
  • wymiana stolarki okiennej,
  • wymiana drzwi zewnętrznych,
  • modernizacja kotłowni polegająca na wymianie wyeksploatowanego kotła gazowego na wysokosprawne kotły kondensacyjne gazowe niskotemperaturowe w kaskadzie dla celów c.o. i c.w.u. z automatyka pogodową. Ponadto modernizacja instalacji c.o. poprzez zamontowanie zaworów regulacyjnych podpionowych, zaworów termostatycznych przy grzejnikach oraz wykonanie regulacji hydraulicznej instalacji c.o.,
  • modernizacja instalacji ciepłej wody użytkowej, poprzez wymianę pojemnościowego podgrzewacza c.w.u. na nowy o wysokiej sprawności,
  • montaż instalacji fotowoltaicznej PV na południowej połaci dachu jako dodatkowego odnawialnego źródła energii elektrycznej do zasilania systemów wewn. i zewn. budynku.

Realizacja projektu pozwoli nie tylko na zmniejszenie emisji toksycznych związków do atmosfery i na poprawę efektywności energetycznej budynku, ale także stworzy bardziej sprzyjające warunki dla zdrowia ich użytkowników. Wyraźnej poprawie ulegną warunki nauki i pracy, budynek będzie odpowiednio docieplony, zmodernizowany, ze sprawnymi instalacjami i wydajnym energetycznie systemem grzewczym.

Termin realizacji zadania: 01.10.2019 – 31.12.2021 r.

Całkowita wartość projektu: 1 118 804,18 zł

Wartość dofinansowania: 668 224,39 zł