dzisiaj jest: 28 marca 2024 r.   ::    imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

Programy Unii Europejskiej

Współczesn@ szkoła - zajęcia online III edycja

baner fepr rp m ueefs

W dniu 23 września 2021 r. rozpoczęła się rekrutacja do projektu i potrwa do dnia 29 września 2021 r. Celem projektu jest podniesienie kompetencji kluczowych i właściwych postaw/umiejętności niezbędnych na rynku pracy u uczniów poprzez realizację zajęć pozalekcyjnych rozwijających zainteresowania. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem rekrutacji oraz do udziału w projekcie.

plakat nowoczesna szkola zajecia online 4 edycja
Plakat w wersji PDF

plakat dbamy o twoj rozwoj
Plakat w wersji PDF

W dniu 30 czerwca 2022 zakończyła się realizacja projektu „Współczesn@ szkoła – zajęcia online III edycja” nr: RPMP.10.01.04-12-0032/21 w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014- 2020 Priorytet X, Działanie 10.1. Rozwój kształcenia ogólnego, Poddziałania 10.1.4 Małopolska Chmura Edukacyjna

Projekt realizowany był od 01 września 2021 do 30 czerwca 2022. Polegał na realizacji zajęć pozalekcyjnych on-line dla uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Tuchowie chcących rozwijać zainteresowania mające na celu podniesienie kompetencji kluczowych i uniwersalnych umiejętności niezbędnych na rynku pracy.

Cel projektu - podniesienie kompetencji kluczowych i uniwersalnych umiejętności niezbędnych na rynku pracy w obszarze biologia u 13 uczniów/uczennic Liceum Ogólnokształcącego w Tuchowie w okresie od września 2021 do czerwca 2022 r. poprzez realizację zajęć pozalekcyjnych rozwijających zainteresowania osiągnięto poprzez realizację zajęć pozalekcyjnych- on-line w formie wideokonferencji z nauczycielami akademickimi, które odbywały się w dwóch semestrach roku szkolnego 2021/2022, dzięki czemu uczniowie LO poszerzali swoją wiedzę z obszaru biologia.

Na zajęcia uczęszczało 15 uczestników (15 kobiet, 0 osób z niepełnosprawnością) -uczennic Liceum Ogólnokształcącego zakwalifikowanych zgodnie z kryteriami rekrutacji do projektu określonymi w regulaminie przyjętym Uchwałą 2420.2021 z dnia 23 września 2021r. przez Zarząd Powiatu Tarnowskiego

Zajęcia rozpoczęły się w dniu 20.10.2021 r. a zakończyły się 08.06.2022 r., ich realizacja nie kolidowała z zajęciami szkolnymi realizowanymi w ramach podstawy programowej. Zajęcia odbywały się w formie wideokonferencji z nauczycielami akademickimi Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Na zajęciach zapewniony był udział nauczycielki biologii pani Teresy Podrazy.

Zajęcia odbywały się w Liceum Ogólnokształcącym w Tuchowie w Sali 32 wyposażonej w sprzęt multimedialny do prowadzenia wideokonferencji w godz. 7.30 – 9.00. Na zajęciach obowiązywały listy obecności, podczas zajęć zdalnych dodatkowo uczestnictwo w zajęciach potwierdzane było zrzutami ekranów, na których widoczni byli obecni na zajęciach uczestnicy.

Na zajęciach realizowane były tematy zgodnie ze scenariuszami opracowanymi przez pracowników akademickich. Tematyka prowadzonych zajęć wykraczała poza podstawę programową kształcenia dla danego przedmiotu na poziomie szkoły ponadpodstawowej.

Wszyscy uczestnicy/uczestniczki spełnili warunek min 80% obecności na zajęciach.

Łącznie odbyło się 30 godz. zajęć on-line z obszaru biologia w dwóch semestrach roku szkolnego 2021/2022 tym samym wskaźnik produktu został osiągnięty.

W roku szkolnym 2021/2022.odbył się 1 wyjazd na uczelnię – Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, Wydział Biologii na zajęcia stacjonarne w ramach zajęć on-line z obszaru biologii. Na wyjeździe na zajęcia na uczelni w ramach zajęć on-line z obszaru biologia uczestniczyło 15 uczniów (15 kobiet, 0 osób z niepełnosprawnością) Liceum Ogólnokształcącego.

Przeprowadzane były badania ewaluacyjne wśród młodzieży biorącej udział w zajęciach. Na pierwszych i ostatnich zajęciach przeprowadzono testy opracowane przez nauczycieli akademickich, badające fakt nabycia kompetencji kluczowych i uniwersalnych umiejętności niezbędnych na rynku pracy. W testach uczestnicy/uczestniczki proszeni byli o odpowiedź na pytania/ rozwiązania zadania.
Wyniki testów zostały wykorzystywane do oceny osiągnięcia założonych wskaźników w projekcie.
Wszystkie uczennice otrzymały pozytywny wynik testu, w związku z tym otrzymały zaświadczenia, tym samym wskaźnik rezultatu:
Liczba uczniów, którzy nabyli kompetencje kluczowe lub umiejętności uniwersalne po opuszczeniu programu - 13 został osiągnięty na poziomie 15 uczniów.

Wszystkie zakładane do osiągnięcia wskaźniki dla projektu „Współczesn@ szkoła – zajęcia online III edycja” zostały osiągnięte.