dzisiaj jest: 2 grudnia 2021 r.   ::    imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

covid 19 informacje z powiatu

tarcza antykryzysowa

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Programy Unii Europejskiej

Standardy obsługi inwestora w Małopolsce

rozmiar tekstu w artykule:

W dniu 8 maja 2020 roku podczas spotkania on-line zorganizowanego przez Krakowski Park Technologiczny, został oficjalnie zainaugurowany projekt „Standardy obsługi inwestora w Małopolsce”. Jego celem jest podniesienie jakości świadczonych usług na rzecz przedsiębiorców zainteresowanych działalnością w Powiecie Tarnowskim.

Projekt prowadzony będzie przez Województwo Małopolskie oraz Krakowski Park Technologiczny. Przystąpiło do niego 85 jednostek samorządu terytorialnego z terenu Małopolski. Projekt zakłada  wypracowanie i wdrożenie jednolitych standardów obsługi przedsiębiorców na szczeblu samorządowym w oparciu o wzorce Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. Najważniejszym efektem standaryzacji będzie lepsza, sprawniejsza i bardziej profesjonalna obsługa podmiotów zainteresowanych inwestowaniem w powiecie/gminie, przygotowanie szeroko rozumianej oferty inwestycyjnej, budowanie pozytywnego wizerunku lokalnego samorządu i promocja powiatów/gmin jako miejsc do lokowania inwestycji. Efektem działań ma być wzrost przedsiębiorczości, napływ nowych inwestycji, a w rezultacie rozwój gospodarczy.

Wdrożone mają zostać rozwiązania i strategie ułatwiające przyjmowanie nowych inwestorów i ułatwiające zapoznanie się z przepisami, planami zagospodarowania przestrzennego i możliwościami realizacji przedsięwzięć.

Działania są częścią szerszego projektu pn. „Wysokiej jakości usługi administracyjne”, realizowanego w całej Polsce przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Miał on już swój pilotaż w województwie warmińsko-mazurskim. Wzięło w nim udział wówczas ponad 50 samorządów.

Szkolenia będą w całości finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020.

Logo Fundusze Europejskie Wiedza Edukacja Rozwój

 

Ulgi podatkowe dla małopolskich przedsiębiorców. Wsparcie Krakowskiego Parku Technologicznego dla firm

Prowadzisz przedsiębiorstwo na terenie Małopolski lub powiatu jędrzejowskiego? Zgłoś się do Krakowskiego Parku Technologicznego. Możesz otrzymać wsparcie: zwolnienie z podatku dochodowego CIT lub PIT.

W Małopolsce warto inwestować i korzystać z ulgi podatkowej w ramach Polskiej Strefy Inwestycji (PSI) – programu pomocy dla inwestorów obsługiwanego przez Krakowski Park Technologiczny.

Kto może ubiegać się o wsparcie ?

O wsparcie mogą się ubiegać przedsiębiorcy, którzy chcą:

 • utworzyć nowy zakład,
 • zwiększyć zdolność produkcyjną swojego zakładu,
 • wprowadzić nowe produkty,
 • zmienić proces produkcyjny.

Jakiego typu branże mogą ubiegać się o wsparcie ?

O pomoc może ubiegać się firma z szerokiego wachlarza branż. Pomoc mogą otrzymać niemal wszystkie firmy produkcyjne i logistyczne oraz niektóre usługowe. Wśród ostatnich inwestorów w PSI, znalazły się:

 • branże tradycyjne (przemysł motoryzacyjny, ,środków transportu, chemiczny, sektor spożywczy. Warto zauważyć także producentów innowacyjnych łazienek, zbiorników kompozytowych, wyposażenia meblowego czy  elementów drewnianych i metalowych).
 • firmy z sektora usług ( informatycznych, badawczo-rozwojowych w dziedzinie nauk przyrodniczych i technicznych, rachunkowości i kontroli ksiąg, usług w zakresie księgowości (z wyłączeniem deklaracji podatkowych), badań i analiz technicznych, centrów telefonicznych, usług architektonicznych oraz inżynieryjnych).

Kto wydaje decyzję o wsparciu ?

Decyzję o wsparciu na obszarze województwa małopolskiego oraz powiatu jędrzejowskiego (w woj. świętokrzyskim) – na podstawie wniosku przedsiębiorcy – wydaje Krakowski Park Technologiczny w imieniu ministra właściwego ds. gospodarki.

Jaka jest realna pomoc dla przedsiębiorstwa ?

Wysokość pomocy publicznej na obszarze obsługiwanym przez KPT (zwolnienia z podatku dochodowego CIT lub PIT) wynosi:

 • 35% dla dużych
 • 45% dla średnich
 • 55% dla małych i mikro przedsiębiorstw, poniesionych nakładów inwestycyjnych.

np. mały przedsiębiorca inwestujący 5 mln zł na zakup gruntu, budowę zakładu i wyposażenie w potrzebne maszyny, uzyska zwolnienie z PIT lub CIT w wysokości 2 750 000 zł do wykorzystania przez 12 lub 15 lat. Podatku nie płaci tak długo, dopóki ten limit (2 750 000 zł) nie zostanie wykorzystany.

Krakowski Park Technologiczny udziela pomocy bez względu na miejsce inwestycji.

Więcej informacji na temat Polskiej Strefy Inwestycji i korzyści dla przedsiębiorców można znaleźć pod adresem strony internetowej https://www.kpt.krakow.pl/polska-strefa-inwestycji/informacje-podstawowe/ lub poprzez bezpośredni kontakt z Działem Obsługi Inwestora Krakowskiego Parku Technologicznego: email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. telefon +48 690 950 600 i +48 12 345 32 23.

baner dotyczący Polskiej Strefy Inwestycji

Centrum Business in Małopolska Logo Business in Małopolska

 Zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z bezpłatnymi usługami oferowanymi przez Centrum Business in Małopolska:

 • wspieramy małopolskie firmy w rozwoju eksportu i ekspansji na rynki zagraniczne
 • przygotujemy kompleksową ofertę inwestycyjną regionu Małopolski
 • wspieramy inwestorów zarówno zagranicznych, jak i krajowych zainteresowanych lokowaniem nowych inwestycji na terenie Małopolski
 • prowadzimy szeroką bazę terenów inwestycyjnych w Małopolsce
 • informujemy o możliwościach dofinansowania działalności inwestycyjnej oraz eksportowej Twojej firmy

Centrum Business in Małopolska jest wspólnym przedsięwzięciem Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego oraz Krakowskiego Parku Technologicznego, łączącym doświadczenia i najlepsze praktyki tych instytucji w zakresie obsługi inwestora, eksportera oraz promocji gospodarczej Małopolski. Dzięki Partnerom tworzącym centrum mamy zasoby i mozliwości efektywnego wspomagania małopolskiego biznesu.

Centrum Business in Małopolska
ul. Podole 60, 30-394 Kraków
tel. +48 12 620 91 40
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej szczegółów można znaleźć pod adresem strony internetowej https://businessinmalopolska.pl/

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:44
Wczoraj:860
W tym tygodniu:2683
W tym miesiącu:904
Ogółem:1968917

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięOur website is protected by DMC Firewall!