dzisiaj jest: 27 października 2021 r.   ::    imieniny: Iwony, Sabiny, Wincentego

100 rocznica odzyskania niepodleglosci baner

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

covid 19 informacje z powiatu

tarcza antykryzysowa

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Opowiem Wam o Łowczówku - promocja niezwykłej książki w tarnowskim ratuszu

rozmiar tekstu w artykule:

opowiem wam o lowczowku miniW niedzielę - 17 marca 2019 roku - o godz. 14.00 w tarnowskim ratuszu odbędzie się prezentacja książki pt. „Opowiem Wam o Łowczówku... Wspomnienia i dokumenty”. Publikacja przygotowana pod redakcją dr Agnieszki Partridge to cenny zbiór wspomnień, rzadkich dokumentów i fotografii autorstwa Czesława Lipińskiego. Do udziału w wydarzeniu zaprasza Józef Knapik, Wójt Gminy Pleśna.

Czesław Lipiński był społecznikiem, zapalonym turystą, założycielem tarnowskiego PTTK, a przede wszystkim człowiekiem, który najmocniej zaangażował się w ochronę cmentarza wojennego nr 171 w Łowczówku przed dewastacją i stopniowym niszczeniem. Był także uczestnikiem słynnego boju pod Łowczówkiem z grudnia 1914 roku.

opowiem wam o lowczowku 1

Organizatorem wydarzenia jest Gmina Pleśna, zaś partnerami: Powiat Tarnowski, Gmina Tuchów, Gmina Zakliczyn i Zakłady Mechanicznie w Tarnowie. Instytucją wspierającą jest Muzeum Okręgowe w Tarnowie.

opowiem wam o lowczowku 2

W przedmowie do wydawnictwa dr Agnieszka Partridge pisze: - Dobrze się stało, że publikacja „Opowiem Wam o Łowczówku”, o której wydanie zabiegałam kilka lat, trafia dziś do rąk czytelników, i że nie trzeba już nikogo przekonywać, iż dzieło Czełsawa Lipińskiego zasługuje na upowszechnienie. W rocznicę stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości jawi się ono bowiem, jako przykład odwagi niezwykłego Polaka, patrioty, który w czasach zgoła niesprzyjających, piórem i własnym działaniem zdołał wywalczyć tak wiele dla istnienia i przetrwania legionowej legendy oraz narodowej pamiątki - cmentarza wojennego w Łowczówku.

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:412
Wczoraj:941
W tym tygodniu:2332
W tym miesiącu:19593
Ogółem:1942006

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięDMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd