dzisiaj jest: 26 października 2021 r.   ::    imieniny: Lucyny, Lucjana, Łucjana

100 rocznica odzyskania niepodleglosci baner

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

covid 19 informacje z powiatu

tarcza antykryzysowa

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Legiony Polskie tematem kolejnej filmowej lekcji historii dla uczniów szkół powiatu

rozmiar tekstu w artykule:

seans legiony miniW Mościckim Centrum Kultury odbył się pokaz specjalny filmu „Legiony”, w którym uczestniczyli uczniowie szkół ponadpodstawowych Powiatu Tarnowskiego. Organizacja wydarzenia była związana ze zbliżającymi się obchodami Narodowego Święta Niepodległości i Zlotu Niepodległościowego w Łowczówku.

W pokazie filmu „Legiony” w reżyserii Dariusza Gajewskiego uczestniczyła młodzież z: Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciężkowicach,  Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Gromniku, Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu oraz Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Żabnie.

seans legiony 1

Fabuła filmu osadzona jest w okresie I wojny światowej i ukazuje między innymi formowanie się Legionów Polskich. W znane z kart dziejów Polski wydarzenia wplecione są fikcyjne losy bohaterów filmu. - Film w bardzo przystępny dla młodych ludzi sposób przedstawia wydarzenia historyczne. Ma duże walory edukacyjne - mówi Etatowy Członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego Tomasz Stelmach, który zorganizował wspomniany pokaz dla uczniów.

seans legiony 2

Seans poprzedziła prelekcja na temat powstania Legionów Polskich, bitwy pod Łowczówkiem i znaczenia cmentarza wojennego nr 171 w Łowczówku, przygotowana przez Tomasza Stelmacha. - Starałem się przede wszystkim ukazać naszym uczniom lokalny wymiar tej tematyki, a także uzmysłowić symboliczne znaczenie cmentarza Legionistów Polskich w Łowczówku - dodaje Tomasz Stelmach.

seans legiony 3

W pokazie uczestniczyło ponad 560 uczniów wraz z opiekunami. To już drugi seans filmowy dla młodzieży szkół ponadpodstawowych Powiatu Tarnowskiego w ramach filmowej edukacji historycznej. W marcu bieżącego roku w podobnej formule odbył się pokaz filmu „Wyklęty”. 

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:31
Wczoraj:979
W tym tygodniu:1010
W tym miesiącu:18271
Ogółem:1940684

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięDMC Firewall is a Joomla Security extension!