dzisiaj jest: 22 czerwca 2021 r.   ::    imieniny: Paulina, Jan, Tomasz

koronawirus nfz

baner top lsop

Szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie - komunikat

zdjęcie poglądowe zaszczepionego lisaMałopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii uprzejmie informuje, że z przyczyn niezależnych uległ zmianie termin akcji szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wsciekliźnie na terenie wojewodztwa malopolskiego i zostanie ona przeprowadzona w dniach od 13 do 21 maja 2021 roku.

Akcja będzie kontynuacją szczepienia z lat ubiegłych i wykonana poprzez rozrzucenie szczepionki z samolotów oraz jej ręczne wyłożenie.

W okresie wykonywania szczepień i 14 dni po szczepieniu zaleca się:

• nie wypuszczać bez opieki psów i kotów, a w czasie spacerów psy prowadzić na smyczy i w kagańcu;
  • kontakt zwierząt domowych ze szczepionką należy zgłosić do najbliższego lekarza weterynarii, w celu poddania zwierzęcia obserwacji;
  • nie dotykać, nie podnosić, a tym bardziej nie rozłamywać przynęty, gdyż znajdująca się wewnątrz szczepionka jest w stanie płynnym i może dostać się do organizmu poprzez skaleczenia na rękach, spojówkę oka lub błonę śluzową jamy ustnej i nosa.

W razie kontaktu ze szczepionką natychmiast zgłosić się do najbliższego lekarza lub do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

W celu skutecznego i bezpiecznego przeprowadzenia szczepień, wszyscy mieszkańcy województwa proszeni są o dostosowanie się do obowiązujących w tym zakresie przepisów i zaleceń.

Szczegółowych informacji dotyczących szczepienia lisów udziela Powiatowy LekarzWeterynarii w Tarnowie.